تغییرات قیمت آناناس در کرج

قیمت آناناس در کرج در حال تغییرات مداوم است و این تغییرات قیمت نه تنها بر زندگی شهروندان عادی تاثیر گذار است بلکه مهم تر از آن بسیاری از کسب و کارها را تحت الشعاع خود قرار داده است و تعدادی از کسب و کارهای خرده دچار آسیب های بسیاری شده اند. انسان ها برای حفظ و بهبود سلامت خود مجبور به تامین ویتانیت هستند و مهم ترین مواد مغذی برای تامین ویتامین های بدن در میوه های مختلف جمع آوری شده است. آناناس نیز یکی از میوه های منحصر به فرد با خواص و ویتامین های بسیاری است که برای سلامت بدن نیاز است و در صورت کمبود هر یک از این ویتامین ها بدن انسان دچار ضعف خواهد شد. در صورتی که قیمت آناناس در کرج سیر صعودی را طی کند طبیعتا تمامی شهروندان با سطح مالی مختلف قادر به خرید این میوه و در نتیجه تامین ویتامین های به خصوص نخواهند بود و به مرور زمان سلامت افراد جامعه در خطر خواهد افتاد. پس میتوان گفت نوسانات قیمت آناناس در درجه اول میتواند سلامت افراد جامعه را به خطر اندازد و جامعه را با خطر مواجه سازد. از آن گذشته تغییرات قیمت آناناس در کرج میتواند آسیب های جدی به برخی از کسب و کارها وارد سازد. بسیاری از کسب و کارهایی که در بازار میوه و تره بار فعالیت دارند جزء خرده فروشان این عرصه بوده و با خرید و فروش میوه میتوانند این طریق گذران زندگی داشته باشند. به محض آن که میوه های مختلف افزایش قیمت پیدا کند باتوجه به سطح توان مالی که این خرده فروشان دارند کسب و کارشان به زودی لطمه خواهد دید و بسیاری از افراد در این تلاطم قیمت میوه کسب و کارشان را از دست داده و به ورشکستگی رسیده اند.

بیشتر بخوانید : وضعیت قیمت میوه در میوه و تره بار چگونه است؟

باتوجه به این موارد تغییرات قیمت آناناس در کرج نه تنها در زندگی و سلامت جسمانی شهروندان تاثیر گذار میباشد بلکه بسیاری از کسب و کارها نیز تحت الشعاع این تغییرات قیمتی میباشد. پس طبیعتا طیف وسیعی از افراد جامعه در پی یافتن دلایل و عوامل تاثیرگذار بر قیمت آناناس میباشند. به همین جهت بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از برترین حجره های میوه و تره بار در کرج با بهره گیری از متخصصان و کارشناسانی خبره توانسته است به برخی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت آناناس در کرج پی برده و آن را در قالب مقاله ای در اختیار شما عزیزان قرار دهد. اگر شما نیز در پی یافتن عوامل تاثیرگذار بر قیمت میوه آناناس در کرج هستید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تجهیزات گلخانه ای

تجهیزات گلخانه ای

همه ما به خوبی میدانیم آب و هوا و شرایط جوی تا چه حد بر پرورش گیاهان و درختان به خصوص بوته ها و درختان میوه تاثیرگذار است. هر میوه ای باتوجه به خصوصیات و ویژگی هایی که دارد تنها قادر به رشد و پرورش در منطقه جغرافیایی منحصر به فرد با شرایط آب و هوایی مشخصی میباشد و در صورت عدم وجود این شرایط رشد درختان و بوته های میوه دچار اخلال شده و در نهایت میوه ها به صورت نرمال رشد نخواهند کرد. اما به نظر شما چاره چیست؟ آیا برای تامین میوه ها مجبور به واردات آن ها هستیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم امروزه با وجود پیشرفت های علم و تکنولوژی تمامی کشاورزان و باغداران میتوانند از تجهیزات گلخانه ای روز دنیا استفاده نمایند و از این طریق بسیاری از درختان و بوته های به خصوص را پرورش دهند.

بیشتر بخوانید : معرفی بارفروشی کرج

امروزه تجهیزات گلخانه ای بسیار مدرن و مجهزی روی کار آمده است که امکانات ویژه ای در اختیار کشاورزان و باغداران میگذارد. افرادی که قصد پرورش میوه هایی خاص همچون آناناس دارند میتوانند از این تجهیزات استفاده نمایند و از این طریق شبیه سازی محیطی و دمایی انجام دهند و شرایط جوی مناسب را برای گیاهان و درختان میوه شبیه سازی نمایند.

بیشتر بخوانید : آدرس میوه و تره بار کرج کجاست؟!

تهیه هر یک از این تجهیزات بسیار هزینه بر بوده و این موضوع به خودی خود میتواند بر قیمت آناناس در کرج تاثیرات بسیاری داشته باشد. البته باغداران نه تنها برای تامین هزینه های ابتدایی و خرید دستگاه ها و تجهیزات متحمل هزینه خواهند شد بلکه میزان هزینه ای نیز صرف تعمیرات سالیانه این تجهیزات خواهد شد و همه و همه بر قیمت آناناس تاثیرات بسزایی دارند.

تغییرات نرخ ارز بین المللی و تاثیر آن بر قیمت آناناس در کرج 

تغییرات نرخ ارز بین المللی و تاثیر آن بر قیمت آناناس در کرج 

یکی دیگر از عواملی که تا حد بسیار زیادی بر قیمت آناناس در کرج تاثیرگذار است نوسانات قیمت ارز بین الملل است. تمامی محصولاتی که واردات و صادرات میشوند مطابق با ارز بین الملل بوده و هرگونه نوسانی که در نرخ این ارز صورت گیرد به صورت مستقیم بر قیمت محصولات وارداتی نیز تاثیر خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید : دلایل نوسانات قیمت میوه کرج

اما ارز بین الملل چگونه میتواند بر قیمت آناناس در کرج و سایر استان های کشور تاثیرگذار باشد؟ بذرها و نهال تمامی میوه های گرمسیری همچون آناناس از طریق واردات بذر و نهال به کشور وارد میشود و در نهایت در دسترس کشاورزان و باغداران قرار میگیرد. پس این موضوع بسیار واضح است که کوچک ترین تغییرات در نرخ ارز بین الملل میتواند به صورت مستقیم بر قیمت محصولات وارداتی تاثیر گذار باشد. آناناس نیز در ردیف نخست از بذرهای وارداتی قرار دارد و با هر بار تغییر قیمتی که در قیمت و نرخ ارز بین الملل صورت میگیرد شاهد یک تغییر قیمت در میوه آناناس خواهیم بود. به همین جهت میتوان یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تغییر قیمت آناناس را ناشی از تغییرات نرخ ارز بین الملل دانست.

در این مقاله سعی داشتیم دو مورد از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در قیمت آناناس در کرج را برای شما عزیزان وصف نماییم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره میوه فروشی طهمورثی “