تغییرات قیمت روز آلبالو

قیمت روز آلبالو امروزه تغییرات بسیاری دارد و این تغییرات و عدم ثبات قیمت این میوه فصل برای بسیاری از شهروندان و مهم تر از آن برای بسیاری از افراد که کسب و کاری مرتبط با خرید و فروش میوه دارند مشکل ساز شده است. اما دلایل این تغییرات قیمت روز آلبالو چیست و چرا همه ساله شاهده نوسانات قیمتی این میوه هستیم. بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از برترین حجره های میوه فروشی در استان البرز به همراه تیمی از کارشناسان خود توانسته است به دلایل تغییرات قیمت روز آلبالو پی ببرد. اگر این نوسانات و تغییرات قیمت آلبالو برای شما عزیزان نیز سوال برانگیز است پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تغییرات قیمت روز آلبالو

دلایل تغییرات قیمت آلبالو چیست ؟

در حالت کلی تغییرات قیمت میوه و سبزیجات مختلف به خصوص میوه های فصل همچون آلبالو، گیلاس ، زرد آلو … به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در میان این دلایل برخی عوامل تاثیرات بیشتری بر قیمت روز آلبالو میگذارند که شاید بتوان این موارد را به عنوان اصلی ترین مورد نام گذاری کرد. در این مقاله تنها قادر به بحث و گفت و گو در رابطه با برخی از مهم ترین عوامل که به صورت مستقیم بر قیمت روز آلبالو تاثیر میگذارد صورت میگیرد و تنها عوامل کلی با درصد تاثیرگذاری بالا را بسط خواهیم داد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا تمام این عوامل برایتان شفاف سازی گردد.

خرید بذر آلبالو

خرید بذر آلبالو

یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین عوامل که به شدت بر قیمت روز آلبالو تاثیرگذار میباشد خرید بذر و نهال آلبالو میباشد. اما خرید بذر و نهال آلبالو و تمامی میوه ها و سبزیجات در حالت کلی به دو دسته خرید وارداتی و خرید تولیدات داخل تقسیم بندی میشود. اما به نظر شما چرا از خرید بذر و نهال به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین عوامل بر قیمت آلبالو یاد شده است؟

بیشتر بخوانید : عوامل تاثیرگذار بر قیمت توت فرنگی در کرج

بذر و نهال خصوصا در مورد میوه ها تاثیرات بسزایی بر کیفیت محصول نهایی دارد. به همین جهت کشاورزان و باغداران برای ارائه و برداشت محصولات و میوه هایی با کیفیت مجبور به خرید بذرها و نهال های تولید داخل و وارداتی با بالاترین کیفیت میباشند. در مورد خرید بذرها و نهال های یک قانون کلی وجود دارد. بسته به نوع و گونه میوه قیمت های خرید بذرها و نهال ها برای باغداران و کشاورزان افزایش میابد. اما این مورد تنها شامل حال گونه های داخلی نیست بلکه بسیاری از بذرها و نهال هایی که از طریق واردات وارد کشور میشوند نیز از این قاعده پیروی میکنند.

عموما گونه های دردسترس و تولید داخل کشور از لحاظ قیمیتی برای بازار تولید و خرید میوه بسیار مقرون به صرفه است. اما در رابطه با میوه و تره بار موضوعی که مطرح است تنوع محصولات میباشد. طبیعتا بازار فروش میوه برای تامین مایحتاج شهروندان مجبور به تامین گونه های مختلف میوه ها میباشد و این موضوع باعث اندکی افزایش و نوسانات قیمتی برای برخی از میوه ها خصوصا میوه هایی همچون آلبالو میشود. در واقع مهم ترین رکن تغییرات و نوسانات قیمت روز آلبالو مربوط به تهیه بذر و نهال میوه مورد نظر است. همانطور که همگان بر این موضوع واقف هستید خرید و فروش کلیه کالاهای وارداتی با استفاده از ارز بین المللی صورت میگیرد و ارز بین المللی نیز هر روزه میزان مشخصی افزایش قیمت را تجربه میکند. به همین جهت میتوان گفت تمام محصولاتی که با استفاده از ارز بین المللی خرید و فروش میشوند تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر ارز بین المللی قرار گرفته و افزایش قیمتی باورنکردنی را تجربه میکنند.

بیشترر بخوانید : دلایل تغییر قیمت گیلاس در کرج

خرید بذر و نهال از کشورهای همسایه نه تنها دارای افزایش قیمتی ناشی از ارز بین المللی میشود بلکه هزینه حمل و نقل و ارسال آن به داخل کشور امری غیر قابل انکار بوده که تا حد بسیار زیادی بر قیمت محصولات وارداتی تاثیر میگذارد.

نگهداری درختان آلبالو

نگهداری درختان آلبالو

نگهداری درختان یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت روز آلبالو میباشد. درختان آلبالو شرایط منحصر به فردی را برای نگهداری و مراقبت نیاز نخواهند داشت. اما به صورت کلی گیاهان و درختان هرچقدر که با محیط سازگار باشند از لحاظ آبیاری ، کوددهی و… نیاز به مراقبت هایی ویژه دارند و در صورتی که این مراقبت های به درستی انجام نشود روند رشد درختان و گیاهان با اختلال رو به رو میشود.

بیشتر بخوانید : آدرس میوه و تره بار کرج کجاست؟!

موردی که در قسمت قبل به آن اشاره شد میوه های وارداتی و داخلی است. طبیعتا میوه ها و درختان در هر منطقه جغرافیایی که رشد یابند به تناسب همان آب و هوا و جو قابلیت رشد و پرورش دارند. به همین جهت امری طبیعی است درختان و نهال هایی که تولید داخل میباشند با بهترین کیفیت رشد میابند و تنها به برخی از مراقبت های ابتدایی همچون آب رسانی و کوددهی و… که جزء الزامات رسیدگی به درختان و بوته ها میباشد نیاز خواهند داشت. اما کشاورزان و باغداران برای تامین مایحتاج روزانه شهروندان مجبور به تولید گونه های مختلف آلبالو و سایر میوه ها میباشند که این فراهم آوردن گونه ها تنها از طریق پرورش میوه ها در داخل کشور با شرایط آب و هوایی منحصر به فرد امکان پذیر است. قاعدتا کشاورزان برای پرورش درختان و بوته های وارداتی با مشکلات عدیده ای رو به رو هستند. به عنوان مثال برخی از گونه های آلبالوهای وارداتی تنها قابلیت رشد در مناطق سردسیر را داشته باشند قطعا هنگام پرورش در داخل کشور با مشکلات بسیاری رو به رو میشوند و دچار اختلال در روند رشد خواهند شد. به همین ترتیب باغداران و کشاورزان برای پرورش چنین گونه هایی از آلبالو تنها مجبور به شبیه سازی محیطی از طریق گلخانه های مجهز میباشند که این عامل به خودی خود تاثیرات مضاعفی بر هزینه های تولید آلبالو و قیمت روز آلبالو خواهد گذاشت.

در این مقاله سعی داشتیم شما را با دو مورد از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت روز آلبالو آشنا سازیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ بار فروشی طهمورثی “