تغییرات سالیانه قیمت گیلاس در میدان تره بار

قیمت گیلاس در میدان تره بار همه ساله در معرض تغییرات مداوم بوده و این موضوع برای بسیاری از افراد سوال برانگیز میباشد. اما موضوعی که در مورد قیمت گیلاس در میدان تره بار وجود دارد تاثیر آن در زندگی روزمره افرادی است که کسب و کار آنها در گروی خرید و فروش میوه های مختلف میباشد. البته شاید بهتر باشد اینگونه بیان کرد که قیمت میوه های مختلف نه تنها در زندگی این افراد تاثیر بسزایی دارد بلکه زندگی تک تک شهروندان را تحت الشعال خود قرار میدهد.

در حالت کلی قیمت گیلاس در میدان تره بار همه ساله در حال افزایش بوده و این نوسانات قیمتی شامل عوامل متعددی میباشد. بار فروشی طهمورثی با استفاده از کارشناسان خود به دنبال المان های موثر بر این افزایش قیمت بوده و برای یافتن آن عوامل متعددی را مورد بررسی قرار دادند. در این مقاله به برخی از مهم ترین دلایل این تغییرات و نوسانات قیمت اشاره شده است. اگر شما نیز به دنبال یافتن دلایل نوسانات قیمتی این میوه فصل هستید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شرایط نگهداری و تاثیر آن بر قیمت گیلاس در میدان تره بار

شرایط نگهداری و تاثیر آن بر قیمت گیلاس در میدان تره بار 

یکی از مهم ترین عواملیکه از آن میتوان به عنوان مهم ترین دلیل افزایش قیمت یاد کرد شرایط نگهداری نهال ها و درختان مختلف میباشد. در حالت کلی میوه گیلاس یکی از حساس ترین میوه هایی است که برای رشد صحیح شرایط به خصوصی را میطلبد. در این مقاله به مهم ترین عواملی که در گروه شرایط نگهداری درختان ، نهال ها و میوه های گیلاس قرار دارد اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : وضعیت قیمت میوه در میوه و تره بار چگونه است؟

شرایط نگهداری درختان عوامل و المان های مختلفی را شامل میشود. هر یک از این عوامل به خودی خود نقش بسزایی در رشد و پرورش گیاهان و درختان ایفا میکند. در واقع عدم برقراری هر یک از این شرایط باعث ایجاد نقص در رشد میوه خواهد شد و فرآیند پرورش میوه از این طریق در خطر افتاده و در نتیجه محصولات کشاورزان آسیب میبیند. در قسمت های بعد به طور مفصل در رابطه با هر یک از این عوامل تاثیر گذار در رشد درختان گیلاس توضیحاتی تکمیلی ارائه خواهیم داد.

آبیاری درختان

آبیاری درختان

نخستین عاملی که باعث رشد صحیح درختان و نهال های گیلاس میشود آبیاری صحیح درختان و نهال ها میباشد. اما آبیاری درختان چطور میتواند باعث افزایش قیمت گیلاس در میدان تره بار شود؟ فرآیند آبیاری باعث بهبود رشد درختان و نهال ها میشود و مستلزم توجه بسیار میباشد اما با هزینه هایی که صرف آبیاری میشود کشاورزان در انجام این فرآیند دچار مشکل میشوند.

امروزه آبیاری درختان و نهال ها از دو طریق سنتی  و مدرن انجام میشود که هر یک از این روش ها به خودی خود هزینه بر بوده و تا حدی بر تغییرات قیمت گیلاس در میدان تره بار تاثیرگذار خواهد بود. حتما با خود می اندیشید که آبیاری به عنوان ابتدایی ترین مراقبت های درخت چطور میتواند بر هزینه های کشاورزان بی افزاید. در پاسخ به این سوال لازم میدانیم در رابطه با هر یک از این روش ها توضیحاتی ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید : آدرس میوه و تره بار کرج کجاست؟!

یکی از روش هایی که شاید همگان با آن آشنایی داشته باشند آبیاری سنتی است. در این روش آبیاری کشاورزان و باغداران در اطراف هر نهال و درخت مسیر های جوی آب را ایجاد میکنند تا از این طریق آب رسانی به درخت انجام پذیرد. در این فرآیند درختان به خوبی سیراب شده و میزان آب خود را به دست می آورد اما آیا کشاورزان با این روش میتوانند در مصرف آب و در نتیجه هزینه های خود صرفه جویی نمایند؟ آیا این روش آبیاری باعث افزایش و نوسانات قیمت گیلاس در میدان تره بار میشود؟

مطابق تحقیقات به عمل آمده میزان اتلاف آب در این روش بسیار زیاد بوده و در نتیجه کشاورزان به جهت میزان اتلاف آب صورت گرفته هزینه های بیشتری را صرف آبیاری درختان میکنند و این موضوع به عنوان نخستین عامل تاثیر گذار در تغییرات قیمت این میوه میباشد.

اما مورد دیگری که میتوان از آن به عنوان یکی دیگر از روش های آبیاری یاد کرد آبیاری مدرن است. برخلاف روش سنتی در  آبیاری مدرن کمترین میزان آب مصرف شده و کشاورزان و باغداران میتوانند از این طریق در مصرف آب صرفه جویی نمایند. تحقیقات انجام شده در این زمینه ثابت کرده است آبیاری به روش مدرن چندین برابر از هزینه های کشاورزان کاهش می دهد. اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد عدم آشنایی کامل باغداران با روش های جدید میباشد. البته نکته ای که در خصوص این روش وجود دارد میزان هزینه ای است که صرف خرید و تعمیرات این تجهیزات میشود. و شاید مهم ترین عامل که مانع از همه گیر شدن این روش آّیاری میشود همین نکته باشد.

سمپاشی

سمپاشی و تاثیر آن در قیمت گیلاس در میدان تره بار 

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که در قیمت این میوه فصل وجود دارد محافظت از میوه ها در برابر آفات مختلف میباشد. گیلاس جزء میوه هایی حساس بوده که همواره در معرض خطر آفات مختلف میباشد. بهترین راهی که هر کشاورز برای مقابله با این آفات میتواند انجام دهد رسیدگی های مداوم میوه های درختان و استفاده از سموم استاندارد میباشد. اما استفاده از سموم نیز برای کشاورزان هزینه بر بوده و بر قیمت این میوه لذیذ و حساس تاثیرات بسزایی دارد.

بیشتر بخوانید : قیمت قطره طلا میدان تره بار

کشاورزان و باغداران همه ساله میزان هزینه مشخصی را صرف خریداری این سموم و استفاده از آن برای درختان میکنند. هر یک از این سموم با استفاده از ابزار مشخصی مورد استفاده قرار میگیرد و تمام این عوامل باعث تغییرات قیمت هر ساله گیلاس میشود.

در این مقاله سعی داشتیم شما را با مهم ترین عوامل و شرایط نگهداری درختان گیلاس که مستقیما بر قیمت گیلاس در میدان تره بار تاثیرگذار میباشد آشنا سازیم. البته در حالت کلی هزاران فاکتور میتواند در افزایش قیمت ناشی از شرایط نگهداری درختان تاثیرگذار باشد که به نوعی در قیمت گیلاس در میدان تره بار نیز موثر خواهد بود اما در این مقاله به ذکر تنها دو مورد از مهم ترین این موارد بسنده کردیم.  امیدواریم این مقاله برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : بلاگ بار فروشی طهمورثی