عوامل تاثیرگذار بر قیمت آناناس تره بار

قیمت آناناس تره بار دستخوش تغییرات بسیاری شده است و هر تغییر قیمتی ناشی از یکسری عوامل و دلایلی است که به صورت مستقیم بر قیمت این میوه تاثیر میگذارد. در حالت کلی میوه و تره بار نقش بسزایی در سلامت جسمانی انسان ها دارند و هر جامعه ای برای افزایش سلامت جسمانی مردم خود مجبور به ایجاد توازن در بازار خرید و فروش میوه است. به همین ترتیب میتوان گفت نوسانات قیمتی میوه و تره بار میتواند در درجه اول تاثیرات بسیاری در زندگی شهروندان عادی جامعه داشته باشد زیرا هرگونه نوسان قیمتی باعث تغییرات در توان خرید مردم خواهد شد. و اما مهم تر از آن نوسانات قیمتی میوه های مختلف همچون نوسانات قیمت آناناس در تره بار میتواند تاثیرات گسترده ای بر کسب و کارهای مرتبط با خرید و فروش میوه داشته باشد. به عنوان مثال بسیاری از افراد از طریق خرده فروشی میوه و تره بار امورات زندگی خود را اداره میکنند و همین خرید و فروش جزئی و کوچک به نوعی کسب درآمد برای آنان میباشد.

بیشتر بخوانید : قیمت آلو شابلون میدان تره بار دستخوش چه عواملی است؟

با هرگونه افزایش قیمت میوه های مختلف این کسب و کارها خدشه دارد شده و فرد دیگر قادر به خرید محثولات مورد نیاز برای فروش نخواهد بود و چنین کسب و کاری بار هر بار نوسان قیمت آناناس تره بار میتواند لطمه ای گسترده خورده و رفته رفته رو به نابودی رود. بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از حجره های میوه فروشی در استان البرز که توانسته است با فعالیت هایی مستمر و متوالی در حوزه خرید و فروش میوه در این مسیر یکه تاز باشد تیمی از متخصصان و کارشناسان را گرد هم آورد تا با مطالعه ای مستمر در حوزه خرید و فروش میوه بتوانند عوامل تاثیرگذار بر قیمت میوه های مختلف را بیابند. به همین ترتیب در این مقاله قصد داریم در این مقاله دو مورد از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت آناناس تره بار را شرح دهیم تا شما عزیزان و علاقمندان با این فاکتورها آشنا شوید. اگر شما نیز جزء یکی از افرادی هستید که به دنبال یافتن عوامل تاثیرگذار بر قیمت آناناس تره بار هستید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فاکتورهای موثر در قیمت آناناس تره بار

فاکتورهای موثر در قیمت آناناس تره بار

اگر بخواهیم به صورت کلی به قضیه تغییرات و نوسانات قیمت آناناس تره بار بنگریم باید بگوییم به صورت کلی عوامل و فاکتورهای بسیاری در تغییرات قیمت این میوه تاثیرگذار خواهند بود. اما در میان این عوامل تنها میتوان برخی از عوامل را به عنوان مهم ترین و تاثیر گذارترین عوامل معرفی کرد. به همین جهت در ادامه به دو مورد از مهم ترین عوامل اشاره خواهیم که بیشترین نقش را در نوسانات قیمت آناناس دارند.

واردات میوه

واردات میوه

یکی از فاکتورهای بسیار مهم و تاثیرگذار در افزایش و کاهش قیمت میوه های مختلف واردات آنها است. موضوعی که در رابطه با درختان میوه وجود دارد تاثیرپذیری آن ها از آب و هوا و شرایط جوی است. به این معنا که برخی از درختان باتوجه به ویژگی هایی که دارند تنها قادر به رشد و باروری در شرایط جوی و آب و هوایی منحصر به فرد خواهند بود و در صورت عدم فراهم نمودن این شرایط آب و هوایی درختان از بین رفته و قادر به باروری و میوه دهی نخواهند بود. اما چاره چیست؟ آیا هر کشور باتوجه به آب و هوایی که دارد میتواند میوه ها را پرورش دهد؟

امروزه باتوجه به پیشرفت هایی که تکنولوژی دارد ارتباطات حالت دیگری به خود گرفته است به نحوی که در حال حاضر به راحتی میتوان با دورترین نقطه در کره زمین ارتباط برقرار نمود. این ارتباط دربرگیرنده فاکتورهای مختلفی میباشد. یکی از این عوامل که مدیون ارتباطات هستیم واردات محصولات مختلف میباشد. امروزه هر کشوری با هر شرایط آب و هوایی که دارد میتوان مجموعه ای از میوه های مختلف را تهیه نماید و در اختیار مردم جامعه قرار دهد. آناناس نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما چرا باید از واردات میوه به عنوان یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت آناناس تره بار یاد کنیم؟

بیشتر بخوانید : آشنایی با المان های تاثیرگذار بر قیمت آلبالو در کرج

در حالت کلی تمامی خرید و فروش هایی که بین المللی است بر مبنای ارز بین المللی نیز میباشد. کوچک ترین تغییرات در قیمت ارز بین المللی باعث تغییرات در قیمت محصولات وارداتی میباشد. آناناس نیز جزء یکی از میوه هایی است که تنها قادر به رشد و پرورش در مناطق به خصوص با شرایط آب و هوایی منحصر به فرد میباشد و میادین میوه و تره بار برای فراهم آوردن انواع مختلف از میوه ها مجبور به واردات برخی از گونه های میوه خواهند بود. به همین ترتیب نوسانات ارز بین المللی میتواند تا حد بسیار زیادی بر قیمت آناناس تاثیرگذار باشد زیرا مجموعه آناناس های موجود در میادین تره بار حاصل از واردات است.

پرورش درختان و افزایش قیمت آناناس تره بار

پرورش درختان و افزایش قیمت آناناس تره بار

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت آناناس تره بار تاثیرات بسزایی دارد پرورش این میوه در داخل کشور است. در این مورد نیز تا حد بسیار زیادی واردات بذر آناناس میتواند بر قیمت آناناس تاثیرگذار باشد. اما موضوع دیگری که در این خصوص مطرح میشود پرورش بوته آناناس در داخل کشور است. این میوه تنها قادر به رشد و پرورش در نقاط به خصوصی از کره زمین میباشد که شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب دارند. ریشه اصلی آناناس به جنوب برزیل و پاراگوئه بازمیگردد. پس طبیعتا اگر کشاورزان قصد پرورش آناناس در داخل کشور با چنین شرایط آب و هوایی را داشته باشند باید چنین شرایط دمایی را محقق سازند. به همین جهت میتوان به عنوان یکی دیگر از عواملی که در قیمت آناناس تاثیر گذار است به تجهیزات گلخانه ای اشاره کرد. زیرا کشاورزان برای پرورش این میوه مجبور به تهیه و تعمیرات سالیانه مجموعه تجهیزات گلخانه ای خواند بود.

در این مقاله تنها به برخی از مهم ترین عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت آناناس تره بار اشاره شد. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره 25 “