قیمت انگور تره بار امروزه به صورت مداوم در حال تغییر و نوسانات است. این تغییرات تا حدی پیشروی کرده است که امروزه شاهد نارضایتی بسیاری از شهروندان هستیم. البته تغییرات قیمت انگور نره بار نه تنها باعث بروز نارضایتی شهروندان شده است بلکه بسیاری از کسب و کارها در پی این تغییرات و نوسانات قیمتی به شدت مورد آسیب قرار گرفته و رونق اقتصادی خود را از دست داده اند. به صورت کلی تمامی کسب و کارهایی که به نوعی در زمینه خرید و فروش میوه فعالیت دارد با تغییرات قیمت میوه ها و سبزیجات مختلف مورد آسیب های اقتصادی قرار میگیرد. اما اگر بخواهیم به صورت جزئی به قضیه بنگریم باید بگوییم خرید و فروش میوه به خودی خود دارای یک چرخه است که کوچک ترین تغییری در هر یک از این مراحل باعث ایجاد اختلال در کل مجموعه میشود.

نخستین قسمت این چرخه که به صورت مستقیم بر قیمت میوه و سبزیجات مختلف همچون قیمت انگور تره بار تاثیر میگذار مرحله تولید میوه است. شروع این مرحله نوسط کشاورزان و باغداران صورت میگیرد. هرگونه تغییری که در این این مرحله ایجاد گردد به صورت کلی باعث ایجاد تغییرات اساسی در کل این چرخه میشود. مرحله دوم ورود میوه ها به مراکز خرید و فروش عمده میوه همچون میادین میوه و تره بار میباشد. این مرحله نیز تا حدی میتواند بر قیمت کلی میوه های مختلف تاثیرگذار باشد. در مرحله سوم میوه ها و تره بار مختلف به دست خرده فروشان که عرضه کننده مستقیم به شهروندان هستند میرسد. مرحله آخر که تاثیر چندانی در قیمت محصولات تره بار ندارد یعنی شهروندان که تنها گروه خریداران این مجموعه هستند میباشد. این چرخه وابستگی تنگاتنگی دارد و با کوچک ترین تغییری در هر یک از مراحل آن میتوان شاهد تغییراتی اساسی در آن باشیم.

قیمت انگور تره بار

بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از حجره های میوه و تره بار فعال در میدان تره بار کرج با اسنفاده از گروه از کارشناسان خود سعی در یافتن برخی از مشکلات موجود در عرصه خرید و فروش میوه دارد و یکی از مشکلات موجود امروز در عرصه میوه و سبزیجات تغییرات و نوسانات قیمت میوه های مختلف همچون تغییرات قیمت انگور تره بار میباشد. اگر شما نیز به عنوان یکی از افراد فعال در چرخه نام برده شده در قسمت فوق در صدد یافتن مشکلات موجود در عرصه خرید و فروش میوه های مختلف به خصوص انگور هستید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت انگور تره بار

عوامل تاثیر گذار بر قیمت انگور تره بار

در این قسمت قصد داریم به برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت انگور تره بار اشاره نماییم. اگر چه عواملی که در قیمت این میوه تاثیرگذار هستند بسیار زیاد میباشند اما در این قسمت قصد داریم تنها به برخی از مهم ترین این عوامل اشاره نماییم.

آفات درختان انگور

آفات درختان انگور

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت انگور در گروی مرحله نخست چرخه است. در حالت کلی شاید بتوان مرحله اول این چرخه را یکی از مهم ترین موارد و تاثیرگذارترین موارد در قیمت کلی محصولات دانست. در واقع همانطور که در قسمت فوق نیز به این موضوع اشاره شد مهم ترین و اصلی ترین تغییرات در مرحله نخست اتفاق می افتند و در سایر مراحل نیز تاثیرات بسزایی دارد. در رابطه با قیمت انگور تره بار نیز این موضوع صدق میکند و کوچک ترین تغییری در مرحله نخست باعث ایجاد یک تغییر کلی در این مجموعه میشود.

آفات درختان میوه یکی از معضلات همیشگی است که کشاورزان و باغداران همواره با آن مواجه هستند و در واقع یکی از بزرگ ترین خطراتی است که در کمین گیاهان و درختان میوه میباشد. فرایند رشد درختان انگور بسیار حساس است و جای کوچک ترین سهل انگاری در این فرآیند وجود ندارد. گاها شاهد به خطر افتادن حجم انبوهی از میوه های یک تاکستان به جهت سهل انگاری کشاورزان و باغداران بودیم.

اما خوشبختانه آفات مختلف راه حل های منحصر به فردی دارند و یک باغدار و کشاورز به راحتی با استفاده از سموم مختلف میتواند در صدد رفع و مقابله با این آفات درآید. اما چرا از آفت درختان انگور به عنوان یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تغییرات و نوسانات قیمت انگور تره بار یاد کردم. تصور کنید کشاورزان برای مقابله با آفات مختلف نیاز به سموم منحصر به فردی دارند و این پروسه استفاده از سموم بسیار هزینه بر بوده و تمامی این عوامل تا حدی بر قیمت انگور تاثیر گذار خواهد بود.

بازار سیاه میوه و تاثیر آن بر قیمت انگور تره بار h4

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت انگور وجود بازار سیاه میوه و تره بار است. این عامل یکی از خطرات جدی است که دامن گیر صنعت میوه در کشور شده است و تا کنون در بیش تر مقالات به آن اشاره شده است.

شاید برایتان سوال برانگیز باشد بازار سیاه میوه چگونه بازاری است و چگونه میتوان آن را از سایر بازار های فعال تشخیص داد. بازار سیاه میوه و تره بار که تا حد زیادی بر قیمت مختلف میوه همچون قیمت انگور تره بار تاثیرگذار است متشکل از گروهی قانون شکن و سودجو است. در واقع این گروه افراد تنها با در نظر گرفتن سود و منفعت شخصی خود سعی در ایجاد اختلال در نظم خرید و فروش میوه را دارند. این گروه با خریداری میوه های مختلف با قیمت ناچیز از تولید کنندگان زحمت کش میوه و فروش آن با قیمت هایی چندین برابر باعث ایجاد اختلال در نظم خرید و فروش میوه میشوند.

در مقابل وجود بازارهای میوه و تره بار در جای جای نقاط کشور با خرید میوه ها با نرخ های مصوب دولتی و در مقابل فروش آن با قیمت ها و نرخ های دولتی به خرده فروشان سعی در ترمیم این خلا موجود دارد. شاید بتوان یکی از خطرناک ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت انگور تره بار را وجود بازار سیاه دانست.

در این مقاله سعی داشتیم به برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت انگور تره بار اشاره نماییم. امیدوتریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع: ” بلاگ حجره طهمورثی “