قیمت روز انگور شانی نیز همانند سایر میوه ها و سبزیجات دیگر دارای نوسانات بسیاری بوده است و این نوسانات باعث رنجش خاطر افراد بسیاری در جامعه شده است. به صورت کلی تغییرات قیمت روز انگور شانی و هر نوع میوه و سبزیجات دیگر به صورت مستقیم در زندگی شهروندان جامعه و همچنین به صورت کاملا مستقیم در برخی از کسب و کارها باعث ایجاد اختلال می شود. این تغییرات و نوسانات قیمت رو انگور شانی امروزه تا حدی پیش روی کرده است که نه تنها مشاغل در حوزه میوه و تره بار بلکه تک تک افراد جامعه نیز جویای دلایل این تغییرات قیمت هستند

همانطور که در سری مقالات قبل که در رابطه با تغییرات و نوسانات قیمت میوه های مختلف منتشر شد به این موضوع اشاره شد عوامل و شرایط بسیاری در تغییرات قیمت میوه ها تاثیر دارند. در واقع نمیتوان این تغییرات قیمتی را تنها ناشی از وجود یک شرایط خاص دانست و بالعکس عوامل بسیاری در این مورد دخیل هستند.
بار فروشی طهمورثی که جزء برترین و فعال ترین حجره های میوه و تره بار در استان البرز میباشد با استفاده از گروهی از کارشناسان در صدد رفع برخی از مشکلات موجود در عرصه میوه و سبزیجات میباشد. یکی از مشکلات همیشگی که در این عرصه وجود دارد عدم وجود آگاهی عموم از شرایط پرورش و تولید میوه و سبزیجات است. سری مقالات منتشر شده در این سایت تنها گام کوچکی به سمت افزایش آگاهی عموم نسبت به مسائل و شرایط پروش گیاهان و درختان میوه میباشد. این مقاله نیز به صورت اختصاصی در رابطه با تغییرات و نوسانات قیمت روز انگور شانی اطلاعات کلی ارائه خواهیم داد
قیمت روز سیب
تغییرات و نوسانات قیمت میوه ها و سبزیجات مختلف زندگی اقتصادی افراد و گروه های بسیاری را در جامعه تحت تاثیر قرار میدهد. در درجه اول تولید کنندگان این عرصه در این مسیر دچار آسیب های اقتصادی بسیاری خواهند شد. زیرا در ادامه به برخی از مسائل که منجر به افزایش و نوسانات قیمت میوه های مختلف همچون نوسانات قیمت روز انگور شانی میشود اشاره خواهد شد و به خوبی نسبت به تاثیرات منفی این شرایط برای باغداران و کشاورزان پی خواهید برد. یکی دیگر از اقشار آسیب پذیر خرده فروشان میباشند زیرا این گروه نیز با توجه به شرایط به وجود آمده برای تولید کنندگان مجبور به خرید محصولات مورد نیاز خود با قیمت هایی چندین برابر خواهند بود و اما آسیب پذیرترین قشر به شهروندان اختصاص داده میشود زیرا این گروه با توجه به عدم آگاهی از شرایط به وجود آمده مجبور به پرداخت مبالغ روز افزون برای میوه و سبزیجات مختلف همچون انگور شانی هستند بدون آن که هیچ درکی از قیمت روز انگور شانی داشته باشند. اگر تغییرات قیمت این میوه برای شما نیز آزار دهنده است و مایل به آگاهی از شرایط تاثیرگذار بر آن هستید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

تغییرات قیمت سیب باعث بروز آسیب های اقتصادی میشود؟ 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت روز انگور شانی

همانطور که میدانید عوامل و شرایط بسیاری بر قیمت روز انگور شانی تاثیرگذار میباشد اما در میان این عوامل شاید بتوان برخی موارد را به عنوان تاثیرگذارترین مورد معرفی کرد. در این قسمت قصد داریم به دو مورد از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت روز این میوه اشاره نماییم.

شرایط آب دهی به بوته انگور

شرایط آب دهی به بوته انگور

یکی از موارد و شرایط حیاتی برای رشد بوته انگور و حتی تمامی درختان میوه و تمامی بوته های سیبزیجات آب دهی منظم و استاندارد است. اگر شرایط آبدهی به درختان میوه به درستی انجام شود قطعا میوه ها به خوبی رشد کرده و نتیجه خوبی برای باغداران خواهد داشت. امروزه باتوجه به پیشرفت هایی که علم و تکنولوژی داشته است روش های نوین برای آبیاری به درختان روی کار آمده است که در عین سادگی میزان مصرف آب را نیز کاهش میدهد.

اما متاسفانه علی رغم وجود چنین شرایطی هنوز هم یکی از معضلات موجود در کشاورزی و باغداری آبیاری است. در رابطه با تغییرات و نوسانات قیمت روز انگور شانی نیز به همین ترتیب میباشد. شاید بتوان گفت بیش از 50 درصد افزایش و نوسانات قیمت این میوه از آبیاری نادرست نشات میگیرد.

 

بیشتر بخوانید : میدان تره بار مرکزی خرم آباد

هنگامی که آبیاری روندی نادرست داشته باشد علاوه بر آن که میزان آب مصرفی برای پرورش گیاهان و درختان افزایش میابد میزان زحمت و تلاش کشاورزان و باغداران نیز دوچندان میشود و این بزرگ ترین عامل نوسانات قیمت میوه و سبزیجات است. در مقابل اگر روش های مدرن جایگزین روش های سنتی آبیاری گردد بخش اعظمی از این مشکلات کاهش خواهد یافت و در مصرف آب که سرمایه ملی است نیز صرفه جویی خواهد شد.

شرایط جغرافیایی موجود و تاثیر آن در قیمت روز انگور شانی

شرایط جغرافیایی موجود و تاثیر آن در قیمت روز انگور شانی

یکی دیگر از عوامل و شرایط تاثیرگذار در قیمت روز انگور شانی شرایط جغرافیایی است. شرایط جغرافیایی عوامل متعددی را در برمیگیرد اما شاید یکی از مهم ترین این عوامل دمای هوا باشد. زیرا درختان و گیاهان حساسیت بسیاری به دما داشته و کوچک ترین تغییر دمایی باعث آسیب هایی جبران ناپذیر به درختان میوه میشود. این تغییرات شرایط جغرافیایی از دو طریق کاهش یکباره دما در فصل بهار است که باعث آسیب های جدی به درختان میوه و بوته ها میشود و همچنین از طریق افزایش یکباره دما در فصل تابستان است. البته سیر افزایش دما در کشور ما آسیب هایی جدی به بافت گیاهی و مزارع و باغ ها وارد نمیکند اما در برخی از مناطق با ویژگی های جغرافیایی خاص این افزایش یکباره و شدید دما منجر به آسیب به بافت و پوشش گیاهی منطقه خواهد شد. یکی از مواردی که باعث افزایش قیمت روز این میوه محبوب میشود نیز این مورد است. تغییرات جغرافیایی یکباره ممکن است در تولید محصول بوته انگور تاثیر بسیاری داشته باشد.

در این مقاله قصد داشتیم برخی از عوامل و شرایطی را که منجر به تغییرات و نوسانات قیمت روز انگور شانی میشود مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی “