وضعیت قیمت آلبالو میدان تره بار چگونه است؟

قیمت آلبالو میدان تره بار امروزه شاهد نوسانات مختلفی است که این نوسانات قیمت دلایل مختلفی دارد. موضوعی که کاملا واضح است تاثیر قیمت آلبالو میدان تره بار در قیمت این میوه در سایر خرده فروشی های میوه و تره بار میباشد. پس طبیعتا هر نوسان و تغییر قیمتی که میوه و سبزیجات مختلف پیدا کنند از مرکز اصلی فروش میوه که همان میادین میوه و تره بار میباشد شروع شده و تا مراکز خرده فروشی ادامه خواهد یافت. قیمت آلبالو در طول چند سال گذشته سیر نوسانی را طی کرده و همه ساله شاهد افزایش قیمتی این میوه تابستانی هستیم. بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از برترین و فعال ترین حجره های میوه فروشی در سطح استان البرز با ارائه مقاله ای در خصوص وضعیت قیمت آلبالو میدان تره بار سعی دارد وضعیت قیمت این میوه تابستانی و عوامل تاثیرگذار بر نوسانات قیمتی آن را شرح دهد تا از این طریق باعث آگاهی تمام شهروندان و افرادی که کسب و کاری مرتبط با خرید و فروش میوه دارند شود.

اگر بخواهیم در یک جمله وضعیت قیمت آلبالو میدان تره بار را توصیف نماییم باید بگوییم قیمت این میوه همه ساله سیر نوسانی را طی میکند و هر ساله شاهد افزایش قیمت آن هستیم. اما این نوسان قیمت به خودی خود دلایلی دارد که در ادامه به توضیح و توصیف آن خواهیم پرداخت. اگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت آلبالو میدان تره بار برای شما نیز سوال برانگیز است پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آلبالو میدان تره بار

در حالت کلی آلبالو نیز همچون سایر میوه هایی که تا کنون درباره آن توضیحاتی ارائه دادیم به عوامل و شرایط متعددی وابسته است که گاها این عوامل بر قیمت این میوه تابستانی و لذیذ تاثیرات بسیاری میگذارد.

بیشتر بخوانید : میدان تره بار کرج

اما از میان این عوامل و شرایط تنها برخی از آنها بیشترین تاثیر را بر قیمت آلبالو میگذارند و میتوان از آن به عنوان مهم ترین دلایل تغییرات قیمت این میوه یاد کرد. در ادامه به دو مورداز مهم ترین این عوامل اشاره خواهیم کرد.

واردات نهال آلبالو

واردات نهال آلبالو

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین پارامترها بر قیمت آلبالو واردات آلبالو است. معمولا واردات میوه های مختلف به دو صورت انجام میشود. اگر این واردات از طریق کشورهای همسایه صورت گیرد عموما میوه به تنهایی به کشور وارد شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرد. اما حالت دیگری که بسیار رایج است و مختص واردات میوه از کشورهایی با فاصله جغرافیایی زیاد میباشد واردات بذرها و نهال های درختان مختلف میباشد. همه ما به خوبی میدانیم که هرگونه واردات کالا و محصولات مختلف با استفاده از نرخ جهانی و ارز جهانی انجام میشود و نرخ ارز جهانی به صورت مداوم در حال نوسانات است و ارز این ارز روز به روز افزایش میابد. پس این موضوع بسیار قابل پیش بینی است که هرچقدر ارزش ارز جهانی که تمامی معاملات بر مبنای آن میباشد افزایش یابد ارزش آن کالا که در اینجا میتوان به میوه های مختلف اشاره کرد افزایش میابد. به همین ترتیب اگر کشاورزان و باغداران که به نوعی تامین کنندگان در عرصه میوه و تره بار محسوب میشوند قصد خریداری بذرها و نهال های گونه های مختلف آلبالو را داشته باشند باید هزینه ای بسیار بالا را فقط صرف خرید این بذرها و نهال ها کنند.

بیشتر بخوانید : دلایل نوسانات قیمت میوه کرج

قطعا این هزینه ها تماما بر قیمت نهایی آلبالو میدان تره بار تاثیرگذار خواهد بود و شاید بتوان از این عامل به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین المان های افزایش قیمت آلبالو میدان تره بار یاد کرد.

پرورش درختان و تاثیر آن در قیمت آلبالو میدان تره بار

پرورش درختان

طبیعتا پس از خرید و فراهم ساختن بذرها و نهال های آلبالو نوبیت به پرورش آن میرسد. اما این پرورش نیز به خودی خود شامل دو دسته میشود که هر یک از آنها به نوعی بر قیمت آلبالو تاثیرگذار است. اگر از مورد قبل بخاطر داشته باشید تامین کنندگان میوه که متشکل از باغداران و کشاورزان میباشند برای تامین نیازهای جامعه هدف خود و تامین گونه های مختلف آلبالو مجبور به خرید آن از کشورهای همسایه بودند اما این خرید تنها نخستین مرحله از کاشت آلبالو میباشد و مهم تر از آن مرحله نگهداری از درختان و نهال ها میباشد. این گونه های خاص از میوه آلبالو تنها قابلیت پرورش در محیط های جغرافیایی خاص را دارند و اگر این شرایط آب و هوایی برای پرورش این درختان فراهم نشود نتیجه مطلوبی اخذ نخواه شد. به همین جهت کشاورزان مجب.ر به ایجاد محیطی شبیه سازی شده هستند تا از این طریق بتوانند درختان را به بهترین شکل پرورش دهنده و میوه هایی منحصر به فرد تولید نمایند. به همین جهت میتوان گفت یکی از دیگر مراحلی که تاثیرات بسیزایی در قیمت آلبالو میدان تره بار دارد فراهم ساختن محیط رشد است. کشاورزان و باغداران برای تحقق این امر مجبور به استفاده از دستگاه ها و تجهیزاتی به خصوص در گلخانه هایی مجهز میباشند که خرید و نگهداری از این دستگاه ها و تجهیزات باعث افزایش قیمت آلبالو و سایر مراکز فروش میوه خواهد شد.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع هلو

اما اگر میوه تولید داخل باشد و بذرها و نهال های آن نیز از داخل کشور تامین شود اوضاع چگونه است؟

فرآیند نگهداری و مراقبت از میوه ها امری بسیار مهم و هزینه بر بوده و نه تنها بر قیمت میوه های وارداتی بلکه در قیمت میوه های داخل نیز تاثیرات بسزایی دارد. به همین ترتیب میتوان از نگهداری درختان به عنوان یکی از عوامل و المان های مهم و تاثیرگذار در قیمت آلبالو میدان تره بار یاد کرد.

در این مقاله سعی داشتیم شما را با وضعیت کلی قیمت آلبالو و عوامل تاثیر گذار بر قیمت این میوه تابستانی آشنا سازیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره 25 “