وضعیت قیمت پرتقال تره بار

قیمت پرتقال تره بار دستخوش عوامل و المان های بسیاری میباشد که به شدت بر قیمت گذاری این میوه تاثیرگذار میباشد. باتوجه به شرایط اقتصادی امروزه بسیاری از شهروندان برای خرید مایحتاج میوه و سبزیجات خود دچار مشکل شده و توانایی خرید نیازهای روزمره خود را ندارند. به همین جهت میتوان گفت بسیاری از شهروندان به دنبال یافتن دلایل و المان های تاثیر گذار بر قیمت میوه های مختلف هستند. قیمت پرتقال تره بار نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همه ساله با افزایش قیمت پرتقال میوه و تره بار مواجه هستیم. البته نه تنها شهروندان بلکه اگر بخواهیم با دید دقیق تر و وسیع تری قضیه را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم بسیاری از افراد که کسب و کارشنان در گروی خرید و فروش میوه های مختلف میباشد با گرانی های هر روزه میوه و سبزیجات دچار مشکل میشوند و زندگی این افراد نیز تا حد بسیاری تحت الشعاع تغییرات و نوسانات قیمتی میوه های مختلف میباشد.

بار فروشی طهمورثی یکی از قدیمی ترین حجره های میوه فروشی در استان البرز بوده که در طی سال ها فعالیت خود در عرصه خرید و فروش عمده میوه سعی در آگاه سازی مردم داشته است. به همین جهت بار فروشی طهمورثی به همراه گروهی از متخصصان سعی در یافتن دلایل تغییرات قیمت پرتقال نمود. اگر شما نیز به دنبال یافتن دلایل و عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرتقال هستید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بر قیمت پرتقال

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرتقال تره بار

همانطور که برای سایر میوه ها و سبزیجات به این موضوع اشاره شده است. در حالت کلی عوامل متعددی بر قیمت پرتقال تره بار نیز تاثیرگذار میباشد. اما این عوامل مطابقت اولویتی که دارند میتوانند میزان تاثیرگذاری کمتر و بیشتری بر روند تعیین قیمت پرتقال داشته باشند. باتوجه به آن که اگر بخواهیم از تمامی المان های تاثیرگذار بر قیمت پرتقال صحبت کنیم مجبور به تهیه مقاله ای بلند بالا خواهیم بود که از حوصله نیز خارج میباشد از توضیحات و عوامل جزئی چشم پوشی میکنیم و تنها به مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این میوه اشاره خواهیم کرد.

پرورش درختان پرتقال

پرورش درختان پرتقال

پرورش درختان نخستین عاملی است که میتوان از آن به عنوان تاثیرگذارترین مورد در قیمت میوه یاد کرد. اگر از مقالات دیگر به یاد داشته باشید پرورش درختان و میوه ها همواره جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده بود و جزء مهم ترین عوامل محسوب میشد. در رابطه با میوه پرتقال نیز قضیه به همین شکل بوده و میتوان به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرتقال از نحوه پرورش این درختان میوه صحبت کرد.

بیشتر بخوانید : دلایل نوسانات قیمت میوه کرج

همه ما به خوبی میدانیم که هر گیاه ، میوه و درختی برای آن که بتواند به صورت عادی رشد یابد باید از نور طبیعی خوردشید، کود های حیوانی و گاها شیمیایی، سم پاشی ، آبیاری و… استفاده نماید تا علاوه بر آن که درخت رشد سالمی داشته باشد بار و میوه درختان نیز دارای برترین کیفیت باشد. تمامی این مراقبت ها به خودی خود برای کشاورزان و باغداران هزینه بر بوده و بر قیمت پرتقال تره بار تاثیرات بسزایی میگذارد.

بیشتر بخوانید : نحوه برقراری ارتباط با میوه و تره بار کرج

کشاورزان جهت آبیاری محصولات و درختان خود مجبور به استفاده آب رسانی از طرق مختلف میباشند. تحقیقات ثابت کرده است که آبیاری درختان و گیاهان به روش های قدیمی و سنتی منسوخ شده و امروزه آبیاری به روش نوین با استفاده از ابزار مهندسی کشاورزی جایگزین آن شده است. اما دلایل این جایگزینی مصرف بیش از اندازه آب بوده است که کشاورزان را به استفاده از روش های نوین تشویق میکند. با این وجود هنوز هم عده ای از باغداران و کشاورزان از روش های منسوخ شده استفاده کرده و نه تنها باعث اتلاف بیشتر آب میشوند بلکه در نهایت باعث افزایش قیمت پرتقال تره بار خواهند شد. این مورد تنها یکی از کوچک ترین عوامل پرورش درختان بوده که به صورت مستقیم بر قیمت میوه تاثیرگذار میباشد اگر بخواهیم اندکی دقیق تر به موضوع بنگریم باید بگوییم تمامی مراحل پرورش درختان میتواند در صورت استفاده نادرست باعث افزایش و نوسانات کلی قیمت میوه های مختلف همچون قیمت پرتقال تره بار شود.

حمل و نقل پرتقال و تاثیر آن بر قیمت پرتقال تره بار

حمل و نقل پرتقال و تاثیر آن بر قیمت پرتقال تره بار

یکی دیگر از فرآیند آماده سازی میوه پرتقال و انتقال آن به مراکز فروش میوه حمل و نقل میوه ها میباشد. برای این منظور اگر میوه ها در استان ها و شهرهای حومه تولید شوند و باغداران برای فروش محصولات خود قصد ارسال آن به استان های اطراف را داشته باشند مجبور به انتقال میوه ها به سردخانه هایی مجهز و سپس حمل آن با استفاده از اتوموبیل ها و کامیون های مخصوص حمل میوه هستند. اما تمامی این عوامل به خودی خود برای باغداران و کشاورزان هزینه بر بوده و در نهایت بر قیمت پرتقال تره بار تاثیرات بسزایی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : آدرس میوه و تره بار کرج کجاست؟!

نکته ای که باعث افزایش قیمت پرتقال تره بار به واسطه حمل و نقل آن وجود دارد حساسیت برخی از میوه ها همچونن پرتقال است. این میوه بسیار حساس بوده و کوچک ترین افزایش دما منجر به گندیدگی و کوچک ترین کاهش دمایی نیز میتواند باعث یخ زدگی میوه شود. به همین ترتیب حمل و نقل و نگهداری از پرتقال یکی از حساس ترین پروسه های رسیدگی به این میوه میباشد و تمام این عوامل میتواند تا حد بسیاری بر قیمت کلی این میوه تاثیرات بسیاری بگذارد.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع هلو

در این مقاله سعی داشتیم به دو مورد از مهم ترین عواملی که بر قیمت پرتقال تره بار تاثیر میگذارد اشاره نماییم البته اگر بخواهیم در رابطه با تمامی عوامل و المان های تاثیر گذار بر قیمت پرتقال صحبت کنیم مجبور به تهیه مقاله ای بلند بالا خواهیم بود که از حوصله خارج است، به همین جهت میتوان به همین دو مورد اکتفا کرد. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی “