میدان تره بار اشنویه از جمله معروف ترین میادین میوه و تره بار در استان آذربایجان غربی میباشد. آذربایجان غربی به جهت موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی که دارد جزء بهترین مناطق برای پرورش درختان میوه میباشد. طبیعتا وجود یک میدان تره بار فعال همچون میدان تره بار اشنویه میتواند کمک شایانی در بهبود وضعیت اقتصادی مردم این استان نماید اما به همان میزان که شرایط جوی برای باغدارای و پرورش درختان میوه مساعد است به همیان میزان ینز تولید میوه و تره بار مختلف نیز در این استان در مقایسه با سایر استان ها و شهرهای کشور زیاد میباشد و قطعا میدان تره بار اشنویه به تنهایی نمیتواند پاسخگوی نیازهای میوه و تره بار این استان باشد. استان آذربایجان غربی نیز باتوجه به وسعتی که دارد در حال حاضر مجهز به چندین مرکز خرید و فروش عمده میوه و تره بار میباشد که میدان تره بار اشنویه یکی از این مراکز میباشد و تاثیر بسزایی در شرایط اقتصادی شهروندان دارد.

بیشتر بخوانید : معرفی میدان تره بار ارومیه

امروزه با پیشرفت هایی که تکنولوژی و علم داشته است میزان آگاهی مردم از عوامل مختلف افزایش یافته است اما متاسفانه این مورد تا حد بسیار اندکی شامل حال چرخه تولید و فروش میوه و تره بار شده است. در واقع بهتر است اینگونه مطرح کنیم که هنوز هم افراد بسیاری که در زمینه تولید و یا خرید و فروش میوه و سبزیجات فعالیت دارند و همچنان با مراکز معتبر دولتی خرید و فروش عمده میوه و سبزیجات آشنایی ندارند.

بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از معتبرترین و با قدمت ترین حجره های میوه و تره بار در استان البرز سعی دارد با بررسی دقیق مشکلات موجود در عرصه خرید و فروش میوه موانع موجود در این چرخه را بردارد و از این طریق منجر به فعال شدن این چرخه گردد. اما تمامی این عوامل به افزایش آگاهی این قضر بازمیگردد و در صورتی که افراد فعال در زمینه خرید و فروش و یا تولید میوه و تره بار سعی در افزایش آگاهی خود نداشته باشند همچنان این چرخه با همین سرعت کم به فعالیت ادامه خواهد داد.

میدان بار اشنویه

باتوجه به روی کار آمدن بازار سیاه میوه و تره بار امروزه کشاورزان و باغدران بسیاری که با مرازک دولتی خرید و فروش میوه همچون میدان تره بار اشنویه آشنایی ندارند و برای فروش محصولات خود به صورت عمده با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم میکنند. این افراد یا مجبور به فروش محصولات خود با قیمت بسیار ناچیز به بازار سیاه میشوند و یا توانایی فروش محصولات خود را نداشته و به مرور زمان دچار ضررهای اقتصادی میشوند. این در صورتی است که این اشخاص به راحتی با افزایش آگاهی خود نسبت به مراکز خرید و فروش عمده میوه وجود در حوالی خود میتوانند محصولان خود را با نرخ کاملا دولتی به بازار عرضه نمایند از این طریق نه تنها باعث بهبود وضعیت اقتصادی خود گردند بلکه به نوعی در فعال نگه داشتن چرخه اقتصادی کشور نیز کمک نمایند. در مقابل گروه تولید کنندگان خرده فروشان میوه و تره بار قرار دارند. این افراد به نوعی واسطه میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان هستند. متاسفانه باتوجه به گستردگی دامنه بازار سیاه میوه و تره بار گاها مشاهده میشود این افراد که مشغول به خرده فروشی میوه و تره بار هستند نیز در دام بازار سیاه میوه و تره بار افتاده و مجبور به خرید محصولات با نرخ های غیر دولتی و غیر منصفانه میشوند. این در صورتی است که اگر این افراد با مراکزی همچون میدان تره بار اشنویه آشنایی پیدا کنند به راحتی با نرخ های کاملا دولتی میتوانند محصولات خود را به بازار عرضه نمایند. تمام این موارد مذکور تنها به فعالیت و وضعیت اقتصادی گروه خاصی از افراد جامعه اختصاص داد اما جالب است بدانید مهم تاثیر مراکز و میادین میوه و تره بار مختلف همچون میدان تره بار اشنویه بر چرخه اقتصادی کشور است. زیرا در صورت بهبود اعضای گرداننده چرخه این چرخه فعال خواهد شد و به همان میزان صادرات میوه و تره بار در سطح جهانی و بین المللی نیز ارتقاء میابد. پس شاید بتوان گفت معرفی میادین میوه و تره بار و آگاه سازی افراد فعال در این چرخه به نوعی منجر به بهبود وضعیت اقتصادی کل کشور خواهد شد.

آدرس میدان تره بار اشنویه کجاست؟

آدرس میدان تره بار اشنویه کجاست؟

قطعا مهم ترین المان آشنایی و معرفی میادین میوه و تره بار مختلف آشنایی و معرفی آدرس دقیق و موقعیت مکانی آن مرکز است. البته امروزه راه های ارتباطی مختلفی برای برقراری ارتباط با میادنی میوه و تره بار روی کار آمده است. اما شاید مراجعه حضوری یکی از بهترین روش های آشنایی با این مراکز باشد. به همین جهت قصد داریم در این قسمت به معرفی آدرس دقیق میدان تره بار اشنویه و موقعیت مکانی این مرکز در استان آذربایجان غربی اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید : معرفی میدان تره بار شاهدیه یزد

اگر بخواهیم آدرس دقیق این مرکز را تشریح نماییم باید بگوییم این میدان تره بار واقع نزدیکی جاده ارومیه-اشنویه میباشد. یکی از مراکز موجود در اطراف میدان تره بار اشنویه شرکت حمل و نقل و مسافربری است. شاید این توصیف از موقعیا مکانی این میدان تره بار به اندازه کافی دقیق نباشد به همین جهت در قسمت زیر نقشه ای از موقعیت مکانی دقیق این مرکز قرار گرفته شده است که به راختی میتوانید موقعیت مکانی این مرکز را بیابید.

یکی از ویژگی هایی که نقشه فوق دارد مشخص نمودن جزئیات مسیر است. شما عزیزان با استفاده از نقشه مندرج در قسمت فوق به راحتی میتوانید مسیرهای موجود برای دستیابی به این مرکز را مورد بررسی قرار دهید و کم ترافیک ترین مسیر را برای دستیابی به این مرکز بیابید. در نقشه فوق مسیرهای پرترافیک و شلوغ با رنگ قرمز مشخص شده است و به راحتی میتوانید مدن زمان رسیدن به مقصد را در صورت انتخاب راه های مختلف مشاهده نمایید.

در این مقاله قصد داشتیم تا حدی در رابطه با میدان تره بار اشنویه اطلاعاتی ارائه دهیم. امیدواریم این مقاله نیز مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد و با استفاده از آن بتوانید در کسب و کار خود تحولی عظیم ایجاد نمایید.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی ”