میدان تره بار تبریز از جمله قدیمی ترین مراکز خرید و فروش میوه و تره بار انبوه در ایران میباشد. باتوجه به قدمت دیرینه ای که استان آذربایجان دارد و همچنین باتوجه به منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوای این استان که این منطقه را مستعد پرورش میوه و تره بار مختلف کرده است. در این استان تعداد بسیاری از شهروندان مشغول به مشاغلی همچون کشاورزی و باغداری هستند. همه ساله هزاران تن میوه و تره بار مختلف در این استان تولید میشود.

تره بار در استان آذربایجان

همانطور که از سری مقالات قبل به خاطر دارید بارها و بارها به این موضوع پرداختیم که امروزه بسیاری از کسب و کارها رونق همیشگی خود را از دست داده اند و شاید بتوان ریشه این موضوع را در گرایش کسب و کارهای جدید به سمت فضای مجازی و مهم تر از آن گرایش افراد مختلف جامعه به محیط مجازی دانست. امروزه هر کسب و کاریکه بتواند خود را وارد فضای مجازی و محیط آنلاین سازد میتواند فروش خود را به بالاترین حد ممکن برساند. میادین میوه و تره بار مختلف همچون میدان تره بار تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از فال ترین و درخشان ترین حجره های میوه فروشی در استان البرز باتوجه به وضعیت نا به سامانی که امروزه میادین میوه و تره بار دارد تصمیم به ورود این صنف شغلی به فضای مجازی گرفت. برای این منظور به همراه گروهی از کارشناسان تصمیم به معرفی تک تک مراکز خرید و فروش عمده میوه و تره بار در جای جای کشور پهناور گرفته شد. در اتخاذ این تصمیم دو عامل به عنوان مهم ترین دلایل این امر تلقی میگردند. مهم ترین عامل بهبود کسب و کارهای تولید میوه و تره بار است. هنوز هم باتوجه به پیشرفت های بسیاری که جامعه داشته است کشاورزان و باغداران بسیاری با مراکز مختلف برای فروش محصولات خود آشنا نیستند. به عنوان مثال هزاران باغدار و کشاورز در استان آذربایجان و شهر تبریز فعالیت دارند که علی رغم قدمت دیرینه میدان تره بار تبریز هنوز هم با این مکان آشنایی نداشته و این مورد به عنوان ضعف شغلی این گروه محسوب میشود. زیرا در صورت عدم آشنایی کشاورزان و باغداران با این مرکز این گروه مجبور به فروش محصولات خود با کمترین قیمت به بازار سیاه هستند و یا قسمت اعظم محصولاتشان خراب شده و درصد دور ریز افزایش میابد. اما اگر گروه تولید کنندگان میوه با میدان تره بار تبریز آشنا شوند به راحتی میتواند طی قرار دادهای سالیانه محصولات خود را با نرخ دولتی روانه بازار کنند. و اما این تنها بخشی از هدف بارفروشی طهمورثی برای ورود میادینی میوه و تره بار به فضای مجازی است. شاید بتوان به عنوان مهم ترین دلیل این امر به ارتباطات بین المللی اشاره کرد. امروزه اغلب کسب و کارهای برای ارتباطات جهانی و بین المللی خود مجبور به استفاده از فضای مجازی هستند و میادین میوه و تره بار داخل کشور همچون میدان تره بار تبریز به راحتی با ورود به این فضا میتواند ارتباط بین المللی خود را گسترش دهد. این عامل باعث تقویت و ارتقاء رتبه جهانی ایران در حوزه میوه و تره بار خواهد شد. در واقع با ورود میادین میوه تره بار مختلف همچون میدان تره بار تبریز به فضای مجازی نه تنها ارتباطات بین کشوری و بین المللی از طریق صادرات میوه به خارج از مرزهای ایران گسترش میابد بلکه ارتباطات بین استانی نیز بهبود میابد. در حال حاضر نیز صادرات داخلی و بین استانی به خوبی درجریان است اما با وجود شناخت بیشتر مراکز موجود در استان های مختلف این ارتباط تقویت خواهد شد و از این طریق خرید و فروش میوه و تره بار در سراسر کشور رونق بیشتری میابد.

خرید میوه

بیشتر بخوانید : معرفی میدان تره بار شیراز

اما برای ارتباط کشاورزان و باغداران و همچنین خرده فروشان میوه که به صورت واسطه ای در شهر تبریز فعالیت میکنند مهم ترین المان آشنایی با میدان تره بار تبریز به عنوان قطب خرید و فروش است. گروهی از کارشناسان بار فروشی طهمورثی اطلاعات دقیق و جزئی در رابطه با بهترین راه های ارتباطی با این میدان تره بار ارائه داده است. اگر شما نیز به عنوان تولید کننده میوه در استان آذربایجان مشغول به فعالیت هستند و به دنبال یافتن مرکزی معتبر برای فروش محصولات خود با نرخ دولتی میباشد و یا اگر به عنوان خرده فروش میوه و تره بار در شهر تبریز فعالیت دارید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با موقعیت مکانی این میدان تره بار آشنا شوید.

موقعیت مکانی میدان تره بار تبریز

موقعیت مکانی میدان تره بار تبریز

یکی از مهم ترین المان های دستیابی به میدان تره بار تبریز به عنوان مهم ترین و معتبرترین مرکز خرید و فروش عمده میوه و تره بار در استان آذربایجان آگاهی از موقعیت مکانی این مرکز است. روزانه هزاران کشاورز و باغدار که به دنبال فروش محصولات خود با نرخ دولتی هستند در جست وجوی موقعیت مکانی و آدرس دقیق این مرکز فعال در حوزه بارفروشی هستند. اگر بخواهیم به آدرس دقیق این مرکز اشاره نماییم باید بگوییم این میدان تره بار در شهر تبریز دقیقا در محله امام خمینی در حومه میدان دامپزشکی واقع شده است. همه روزه افراد بسیاری برای خرید و فروش محصولات میوه و تره بار به این مرکز مراجعه مینمایند.

در نقشه فوق میتوانید به راحتی موقعیت مکانی دقیق میدان تره بار تبریز را مشاهده نمایید. باتوجه به آن که تبریز جز کلان شهرهای کشور است و طبیعتا مسیرهای پر ترافیک باعث آزرده خاطر شدن شهروندان میشود. به همین جهت با استفاده از نقشه فوق میتوانید راه های شلوغ و پرازدحام که با رنگ قرمز نمایان شده است را تشخیص داده و از این طریق کوتاه ترین و خلوت ترین مسیر را برای دستیابی به میدان تره بار تبریز برگزینید.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار سنندج

در این مقاله سعی داشتیم به معرفی میدان تره بار تبریز به عنوان یکی از قطب های خرید و فروش عمده میوه در استان آذربایجان بپردازیم. امیدواریم این مقاله شما را به یک گام به سمت موفقیت در کسب و کارتان نزدیک نماید و از طریق آشنایی با این مرکز فعال محصولات خود را با بهترین سود و با نرخ های دولتی به فروش رسانید.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی “