میدان تره بار شیراز از جمله فعال ترین مراکز خرید و فروش عمده میوه میباشد که سالانه هزاران تن میوه و تره بار از این مرکز روانه شهرها و استان های اطراف و حتی کشورهای همسایه میشود. باتوجه به مساحتی که استان فارس دارد شاید بتوان آن را جزء بزرگ ترین استان ها در کشور معرفی کرد و بالطبع باتوجه به مساحت زیاد این استان جمعیت بسیاری در این منطقه از کشور سکنا گزیده اند و این جمعیت زیاد امکانات مختلفی میطلبد و یکی از این موارد فراهم نمودن میوه و تره بار در این استان است. طبیعتا تنها یک میدان تره بار شیراز نمیتواند پاسخگوی نیازهای میوه و تره بار ساکنین این شهر باشد. البته شهر شیراز به عنوان پنجمین کلان شهر در کشور معرفی شده است که جمعیت آن همه ساله رو به افزایش است و به خودی خود ساکنین این شهر برای برآورد ساختن میوه و تره بار خود نمیتوانند تنها به یکی از مراکز فعال در زمینه میوه و تره بار اکتفا کنند و شاید تعداد میدان تره بار شیراز همه ساله در حال افزایش باشد.

خرید میوه

شاید این سوال برایتان مطرح شود که باتوجه به موقعیت مکانی استان فارس که در منطقه جنوب کشور قرار دارد و آب و هوایی گرم و خشک دارد چگونه درختان میوه قابلیت رشد در این منطقه از کشور را دارند و اگر میزان پرورش درختان میوه در این شهر کم باشد چطور میادین میوه و تره بار آن روز به روز در حال افزایش میباشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم شهر شیراز یا به صورت کلی استان فارس باتوجه به نوع آب و هوایی که دارد مناسب برای پرورش گونه های خاصی از میوه میباشد و همین گونه های خاص از میوه ها باعث ایجاد تفاوت در این شهر از کشور شده است. پس پیادین میوه و تره بار مختلف استان فارس به خصوص میدان تره بار شیراز نه تنها برای فروش محصولات مختص شیراز و استان فارس فعالیت میکنند بلکه باتوجه به قدمت و میزان فعالیت این میدان تره بار همه روزه از اقصی نقاط کشور میوه و تره بار مختلف در تناژهای بالا به مرکز خرید و فروش عمده میوه وارد میشود.

بیشتر بخوانید : میدان تره بار مرکزی آمل

در این مقاله قصد داریم در رابطه با میدان تره بار شیراز اطلاعاتی ارائه دهیم. امروزه اغلب کسب و کارها به سمت فضای مجازی روی آورده و این موضوع همچون کلیدی کارگشا در هر کسب و کاری محسوب میشود اما متاسفانه هنوز هم اصناف مختلف و گروه های شغلی مختلفی از فضای مجازی غافل هستند و شاید بتوان این موضوع را به عنوان مهم ترین نقطه ضعف این مشاغل دانست. مشاغلی در حوزه خرید و فروش میوه و تره بار از این دست مشاغل میباشند که متاسفانه هنوز وارد فضای مجازی نشده و شاید بتوان این عامل را به عنوان مخرب ترین مسائل و نقاط ضعف میادین میوه و تره بار و تک تک مشاغلی که در این زمینه فعالیت دارند دانست. تمامی این عوامل باعث شد تا بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از فعال ترین حجره های میوه فروشی و برترین بارفروشی استان البرز در صدد رفع این نقطه ضعف برآید. به همین جهت بارفروشی طهمورثی با گروهی از کارشناسان خود وارد فعالیت در اینترنت و فضای مجازی شد. در واقع ما امروزه در حال همگام سازی میادین میوه و تره بار مختلف با فضای مجازی و اینترنت هستیم. برای این منظور با ارائه اطلاعاتی دقیق از مراکز مختلف همچون میدان تره بار شیراز که از فضای مجازی غافل هستند سعی در معرفی بیشتر مراکزی این چنین در فضای مجازی داریم. دلایل این امر مختلف است اما اگر بخواهیم به مهم ترین دلایل آن اشاره نماییم باید بگوییم مهم ترین هدف ما افزایش اشتغال زایی است. چه بسیاری از کشاورزان و باغدارانی که به عنوان تامین کنندگان میوه و تره بار در سراسر کشور فعالیت دارند اما مجبور به فروش محصولات خود با نرخ های غیر دولتی و چه بسا نا عادلانه هستند و این امر باعث آسیب ها و ضررهای مالی مکرر به این قشر زحمت کش و دلسرد شدن از شغل آبا اجدادی شده است. در واقع در صورتی که مراکزی همچون میدان تره بار شیراز از طرق مختلف به مردم معرفی نشود درصد بسیاری از تولیدکنندگان میوه و تره بار با این مرکز آشنا نخواهند شد و این عامل باعث آسیب های اقتصادی بسیاری میشود. مورد دیگر فروشگاه های فروش میوه است که به عنوان خرده فروشان در مناطق مختلف شهر یافت میشوند. این گروه از افراد نیز برای رونق اقتصادی کسب و کارشان مجبور به یافتن مراکزی معتبر و دولتی هستند تا محصولات مورد نظر را به صورت عمده و با نرخ دولتی خریداری نمایند. در صورتی که میدان تره بار های مختلف ناشناس باقی بماند این گروه از کسب و کارها نیز با مشکلات اقتصادی دست و پنجره نرم خواهند کرد.

میدان تره بار شیراز

بیشتر بخوانید : میدان تره بار قدیم شهریار

و اما مهم ترین دلیل معرفی میدان تره بار شیراز و به صورت کلی میادین میوه و تره بار مختلف ارتقاء رتبه جهانی میوه و تره بار کشوردر جهان است. با معرفی میادین تره بار دامنه ارتباطات نیز افزایش یافته و رتبه جهانی نیز ارتقاء میابد. اگر شما عزیزان نیز برای بهبود کسب و کار خود به دنبال برقراری ارتباط با این مرکز هستید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آدرس دقیق میدان تره بار شیراز

آدرس دقیق میدان تره بار شیراز

باتوجه به موارد فوق مهم ترین المان در برقراری ارتباط موثر با این مرکز آگاهی از موقعیت مکانی آن است. اگر بخواهیم آدرس اجمالی میدان تره بار شیراز را توضیح دهیم باید بگوییم این میدان میوه و تره بار در منطقه 7 شهر شیراز در مجاورت جاده شیراز-بند عباس واقع شده است. البته همانطور که در قسمت ابتدایی این مقاله ذکر کریدم شهر شیراز باتوجه به مسافت و جمعیت بسیاری که دارد قطعا به مراکز توزیع عمده میوه و تره بار بسیاری نیاز خواهد داشت و در این قسمت تنها به یکی از این میادین میوه و تره بار اشاره شده است.

در نقشه فوق موقعیت مکانی دقیق میدان تره بار شیراز مشخص شده است. شما عزیزان با استفاده از این نقشه میتوانید بهترین و کوتاه ترین مسسیر را برای رسیدن به این مرکز انتخاب نمایید.

در این مقاله سعی داشتیم به معرفی میدان تره بار شیراز بپردازیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : بلاگ حجره طهمورثی