میدان تره بار قم واقع در استان قم میباشد. شاید در اذهان عمومی استان قم باتوجه به منطقه جغرافیایی که دارد در حوزه تولید میوه و تره بار فعال نباشد اما باید بگوییم علی رغم آب و هوای خشک و اقلیم استان قم در میدان تره بار قم همه روزه هزاران تن میوه و سبزیجات مختلف خرید و فروش میشود.

تره بار در استان قم

باتوجه به آن که کشاورزی از مشاغل قدیمی و سنتی بوده قطعا افراد بسیاری در جای جای ایران کهن در تک تک شهرستان ها و شهرهای کشور به این حرفه مشغول هستند. اما امروزه باتوجه به آن که تمامی مشاغل و حرفه ها به سمت فضای مجازی و حیط آنلاین روی آورده اند طبیعتا گروهی از مشاغل که از این چرخه دور هستند از قافله عقب مانده و کسب و کاری پر رونق نخواهند داشت. میادین میوه و تره بار مختلف همچون میدان تره بار قم نیز یکی از این مراکز و مشاغل است که باتوجه به تحقیقات به عمل آمده در زمینه فضای مجازی و محیط آنلاین فعالیت نداشته و این موضوع باعث بروز آسیب های بسیاری شده است. امروزه تمامی افراد در هر سن و سالی که باشند برای یافتن نیازها و انجام تمامی خرید و فروش ها به سمت فضای مجازی رفته و از آن کمک میگیرند. این جمله به این معنا است که در عصر امروز که شاهد پیشرفت های بسیاری از تکنولوژی هستیم تنها کسب و کارهایی موفق خواهند بود که در این عرصه پای نهاده باشند.

تمامی این عوامل بارفروشی طهمورثی را به عنوان برترین و فعال ترین حجره های خرید و فروش عمده میوه در میدان تره بار کرج مجاب ساخت تا با شروع فعالیتی اینترنتی در فضای مجازی به کسب و کارهایی که در عرصه خرید و فروش عمده میوه در استان های مختلف در کشور همچون میدان تره بار قم فعالیت دارند را رونق دهد. شاید بتوان به عنوان مهم ترین دلیل این اقدام به دو مورد اشاره کرد. در درجه اول مهم ترین هدف حجره طهمورثی ایجاد رونق اقتصادی برای تولید کنندگان و خرده فروشان میوه و تره بار بود. به عنوان مثال در استان قم افراد بسیاری مشغول به کشاورزی و باغداری هستند اما به جهت عدم آگاهی کامل مجبور به فروش محصولات خود با قیمت هایی بسیار ناچیز هستند که پاسخگوی زندگی روزمرشان نیست. اما اگر این افراد با میدان تره بار قم آشمایی داشته باشند به راحتی میتوانند محصولات خود را با نرخ های مصوب دولتی روانه بازار کنند و از فروش خود لذت ببرند. مورد دیگر رونق خرده فروشان است. این مورد در رابطه با خرده فروشان نیز صدق میکند. خرده فروشان میوه و تره بار در استان قم نیز برای خرید محصولات اولیه کار خود در صورت عدم آگاهی و آشنایی با مراکز معتبر مجبور به خرید محصولات با قیمت ها و نرخ های غیر دولتی خواهند بود و این عامل را میتوان به عنوان مخرب ترین مورد معرفی نمود. اما زمانی که خرده فروشان به جهت آگاهی خود به سراغ مراکز معتبر همچون میدان تره بار قم آیند دقیقا تمام مسائل تغییر خواهد کرد. زیرا این گروه محصولات خود را با نرخ های مصوب دولتی خریداری نموده و از این طریق میوه های دولتی به راحتی در شهر توزیع میگردد. اما این مسائل تنها بخشی از ماجرا است. اگر بخواهیم به مهم ترین دلایل مطرح شدن و معرفی شدن میادین میوه و تره بار اشاره نماییم باید به موقعیت بین المللی ایران در عرصه میوه و سبزیجات اشاره نماییم.

خرید میوه

بیشتر بخوانید : میدان تره بار مرکزی خرم آباد

ارتباطات اینترنتی در حوزه بین کشوری و بین المللی شکل دیگری به خود دارد. اگر چه در قسمت فوق به اهمیت این ارتباطات اینترنتی در داخل کشور اشاره شد اما باید بگوییم چندین برابر این اهمیت در رابطه با ارتباطات بین المللی وجود دارد. تقریبا هر کسب و کاری که در فضای مجازی حضور نداشته باشد باید از ارتباطات بین المللی صرف نظر نماید. میادین میوه و تره بار مختلف همچون میدان تره بار قم باتوجه به موقعیت جغرافیایی که دارد و از شهرهای نزدیک به پایتخت محسوب میشود به راحتی میتواند ارتباطات بین المللی خود را از طریق حضور در فضای مجازی تقویت سازد. این موضوع باعث ارتقاء رتبه بین المللی ایران در صنعت میوه و سبزیجات میشود. تمامی این عوامل باعث شد تا بار فروشی طهمورثی به توضیحات بیشتر و گسترده تری در رابطه با میادین میوه و تره بار مختلف همچون میدان تره بار قم که نه تنها به خرید و فروش عمده میوه و سبزیجات معروف است بلکه قسمت اعظمی از خشکبار نیز در این میدان تره بار خرید و فروش میشود بپردازیم. اگر شما نیز به عنوان کشاورزان و یا باغداران در استان قم فعالیت دارید و به دنبال مرکز معتبری برای فروش محصولات خود هسید و یا به عنوان خرده فروشان میوه و تره بار در استان قم فعالیت دارید و هنوز مرکزی معتبر با نرخ های دولتی را برای خرید محصولاتتان نیافتید توصیه میکنیم برای این منظور به میدان تره بار قم مراجعه نمایید.

موقعیت مکانی میدان تره بار قم 

موقعیت مکانی میدان تره بار قم 

مهم ترین المان ارتباط با هر ارگان و مرکزی یافتن موقعیت مکانی دقیق آن است. به همین جهت بار فروشی طهمورثی در این قسمت قصد دارد به آدرس دقیق میدان تره بار قم بپردازد. اگر بخواهیم به صورت دقیق این مرکز را توصیف نماییم باید بگوییم این مرکز در حومه جاده قدیم تهران-قم در نزدیکی بلوار شهید رجایی این استان واقع شده است.

نقشه ای که در قسمت فوق قرار دارد به صورت کاملا واضح موقعیت مکانی میدان تره بار قم را مشخص کرده است. شما عزیزانی که قصد خرید میوه و تره بار و یا فروش محصولات کشاورزی و باغداری خود را دارید به راحتی میتوانید از نقشه فوق کمک گرفته و به مقصد مورد نظر دست یابید.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار زنجان

با استفاده از نقشه فوق به راحتی میتوانید مسیرهای پر ترافیک که با رنگ قرمز مشخص شده است را یافته و از انتخاب آن اتناب نمایید تا در خلوت ترین مسیر و کوتاه ترین مدت زمان به مقصد مورد نظر خود دست یابید.

در این مقاله قصد داشتیم به معرفی یکی از میادین میوه و تره بار در کشور بپردازیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی”