میدان تره بار ساوه به جهت قدمت و سابقه طلایی که این شهر در حیطه پرورش درختان میوه و انواع مختلف میوه دارد در استان مرکزی جزء سرآمدترین میادین یمیوه و تره بار تلقی میگردد. به صورت کلی تک تک استان ها و شهرهای کشور باتوجه به موقعیت جغرافیایی و نوع آب و هوایی که دارند در تولید میوه های منحصر به فردی فعالیت دارند. این مورد شامل حال شهر ساوه در استان مرکزی نیز میشود. شهر ساوه یکی از خوش آب و هواترین شهر های کشور است که سالانه هزاران تن میوه در این شهر تولید و روانه بازار میشود. به مرور زمان به توسعه شهرهای مختلف کشور در استان های گونانون شهر ساوه نیز به پیشرفت های بسیاری در زمینه تولید میوه و همچنین خرید و فروش میوه دست یافت و مسئولان استان مرکزی تصمیم به تاسیس مکانی سازمان یافته و منحصر به فرد به منظور خرید و فروش سریع تر و بهتر محصولاتی همچون میوه و سبزیجات مختلف گرفتند و امروزه شاهد میدان تره بار ساوه هستیم.

در واقع امروزه با گسترش و بهبود ارتباطات، ارتقاء و بهبود سطح زندگی شهروندان جامعه شاهد روی کار آمدن میادین میوه و تره بار مختلف در شهرهای مختلف کشور هستیم. این مرکز فعال در زمینه خرید و فروش میوه واقع در استان مرکزی نیز دستخوش چنین تحولات جامعه میباشد. در واقع به مرور زمان با افزایش جمعیت شهروندان شهر ساوه و علاوه بر آن با افزایش تعداد کشاورزان و باغداران در این شهر مراکز قدیمی که در استان مرکزی به عنوان مرجع توزیع میوه و سبزیجات فعالیت داشتند پاسخگوی نیاز افراد این شهر نبوده و به مرور زمان مراکز این چنین روندی رو به افزایش پیدا کردند. امروزه میدان تره بار ساوه به عنوان یکی از فعال ترین و مراکز خرید و فروش عمده میوه در استان مرکزی فعالیت دارد و نه تنها پاسخگوی نیازهای تامین میوه و سبزیجات شهروندان این شهر میباشد بلکه روزانه هزاران تن میوه و سبزیجات مختلف از این شهر روانه استان ها و شهرهای مجاور میشود.

بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از برترین حجره های میوه و فروشی در تناژ بالا در استان البرز با معرفی مراکز نوپا که به عنوان میدان تره بار استان ها و شهرهای کوچک فعالیت خود را آغاز نموده اند قصد توسعه کسب و کارهای کوچک توام با بهبود اقتصاد کشور در زمینه خرید و فروش میوه را دارد. در این مقاله نیز به معرفی میدان تره بار ساوه به عنوان یکی از میادین میوه و تره بار مستعد پیشرفت میپردازد. اگر شما نیز به عنوان تولید کنندگان این عرصه قصد فروش محصولات خود با ترخ های مصوب دولتی هستید یا در زمره خرده فروشان میوه و تره بار قرار دارید و قصد خرید محصولات میوه و تره بار به صورت عمده و با نرخ های دولتی دارید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

میدان تره بار ساوه کجاست 

میدان تره بار ساوه کجاست 

اولین و مهم ترین المان و مشخصاتی که لازم است از میدان تره بار ساوه بدانید موقعیت مکانی دقیق این مرکز است. طبیعتا شهر ساوه واقع در استان مرکزی نیز همانند سایر شهرهای کشور دارای شعب مختلف میدان تره بار میباشد. اما در این مقاله تنها قصد معرفی میدان تره بار مرکزی این شهر را داریم. این مرکز در منطقه سید جلال الدین اسد آبادی واقع شده است و روزانه هزاران تولید کننده و فروشنده ای که در زمینه میوه و تره بار فعالیت دارند به این مرکز معتبر توزیع عمده میوه ساوه مراجعه مینمایند.

خرید میوه

بیشتر بخوانید : میدان تره بار مرکزی آمل

امروزه باتوجه به ترافیک های بسیاری که در سطوح شهرهای بزرگ و کلان شهرهای کشور شاهد آن هستیم همه افراد و شهروندان مناطق شلوغ و پر جمعیت برای عبور و مرور به دنبال یافتن مسیرهای خلوت هستند. به همین منظور کارشناسان بار فروشی طهمورثی نقشه ای از موقعیت مکانی میدان تره بار ساوه در قسمت زیر تعبیه کردند تا با استفاده از آن تمام افراد بتوانند مناسب ترین مسیر را برای رسیدن به این مرکز خرید و فروش عمده میوه در ساوه بیابند.

اهمیت میدان تره بار ساوه

اهمیت این مرکز برای شهروندان استان مرکزی

طبیعتا به محض مواجه شدن با هر یک از مراکز و سازمان هایی که امروزه روی کار آمده اند همه ما به این موضوع فکر میکنیم که اهمیت این مراکز و سازمان ها برای زندگی اجتماعی امروزه چه بود و به نوعی به دنبال یافتن دلایل روی کار آمدن آن هستیم.در این قسمت قصد داریم به برخی از مهم ترین دلایل و اهمیت میدان تره بار ساوه بپردازیم.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار زنجان

یکی از مهم ترین مواردی که به عنوان اهمیت این مرکز میتوان از آن یاد کرد تاثیر این مرکز در خرید و فروش عمده محصولات میوه و تره بار است. تمامی محصولات و صیفی جات این مرکز با نظارت مستقیم دولت از طریق سازمان شهرداری منطقه میباشد. این موضوع باعث شده است تا مشکلات سابق خرید و فروش میوه و سبزیجات به حداقل رسیده و امروزه شاهد تحول عظیمی در این زمینه باشیم. امروزه به برکت وجود مراکزی همچون میدان تره بار ساوه شاهد خرید و فروش میوه و سبزیجات مختلف با نرخ دولتی هستیم. در این مرکز تولید کنندگان قادر به فروش عمده محصولات خود با نرخ دولتی و در مقابل خرده فروشان قادر به خرید محصولات مورد نیاز خود با نرخ های دولتی هستند و این موضوع به عنوان یکی از اثر بخش ترین عوامل و دلایل اهمیت این مرکز میباشد.

از جمله دلایل دیگر اهمیت این مرکز و به صورت کلی میادین میوه و تره بار استان ها و شهرهای دیگر کشور میتوان به جلوگیری از مشکلاتی همچون بازار سیاه میوه میتوان اشاره کرد. تا پیش از روی کار آمدن مراکزی همچون میدان تره بار ساوه گروهی از افراد سودجو سعی در ایجاد اختلال در نظم جامعه داشتند و با خرید محصولات باغداران و کشاورزان با مبالغ ناچیز و ارائه و فروش آن با مبالغ چندین برابری به بازار باعث تضعیف قشر مظلوم تولید کنندگان میوه و ایجاد یک تساعد در بازار میوه و تره بار شده و این عامل به عنوان مخرب ترین مورد در حوزه خرید و فروش میوه بود که با روی کار آمدن میادین میوه و تره بار این موارد به حداقل رسید.

در این مقاله سعی داشتیم میدان تره بار ساوه را معرفی نماییم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : بلاگ حجره طهمورثی