تره بار قدیم شهریار از مراکز خرید و فروش عمده میوه در شهرستان شهریار میباشد. شاید به نظر آید میدان میوه و تره بار قدیم شهریار باتوجه به آن که در شهرستان کوچک شهریار واقع است کاربرد کمی در خرید و فروش میوه داشته باشد. اما جالب است بدانید باتوجه به آن که شهریار دارای باغ های متعددی است و کشاورزی و باغدارای ازجمله مشاغل غالب افراد این شهرستان است صنعت میوه و باغداری توسعه بیشتری یافته است و در مقایسه با سایر شهرها و استان های دیگر این شهرستان در زمینه تولید میوه بسیار فعال میباشد. طبیعتا چنین شهرستانی مستعد یک مرکز خرید و فروش میوه گسترده میباشد. تمامی این عوامل باعث شد تا میدان میوه و تره بار قدیم شهریار به یکی از فعال ترین میادین میوه و تره بار تبدیل شود. امروزه شاهد جابجایی هزاران تن میوه و تره بار در این مرکز خرید و فروش میوه هستیم. نکته جالبی که در مورد این میدان میوه و تره بار وجود دارد این است که این مرکز خرید و فروش میوه نه تنها پاسخگوی نیاز میوه و سبزیجات ساکنین این شهرستان است بلکه به صورت کلی همه روزه افراد بسیاری جهت خرید و فروش محصولات مورد نظرشان به این مرکز مراجعه میکنند. بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از فعال ترین حجره های میوه و تره بار در استان البرز با گردهم آوری گروهی از کارشناسان فعال در زمینه میوه و تره بار توانست بستری برای معرفی هر یک از میادین میوه وتره بار فعال ایجاد نماید تا از این طریق علاوه بر توسعه کسب و کارهای کوچک صنعت میوه و تره بار نیز به پیشرفت های بیشتری دست یابد. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که در صدد یافتن اطلاعات و آگاهی بیشتر در زمینه این میدان تره بار میباشید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

موقعیت مکانی میدان تره بار قدیم شهریار

موقعیت مکانی میدان تره بار قدیم شهریار

طبیعتا تمام افرادی که قصد مراجعه به این میدان تره بار را دارند نیازمند آگاهی از آدرس و موقعیت مکانی این مرکز میباشند. اگر بخواهیم در رابطه با موقعیت مکانی این مرکز اطلاعاتی ارائه دهیم باید بگوییم تره بار قدیم شهریار واقع در جاده آدران-شهریار میباشد. این مرکز خرید و فروش تره بار را میتوان در نزدیکی مراکز مهمی همچون بانک ملی ، اسپرت لند و بیمارستان امام خمینی معرفی کرد. در نقشه زیر موقعیت مکانی دقیق این میدان تره بار به خوبی نمایش داده شده است. همانطور که امروزه همه ما با معضل ترافیک آشنایی داریم و این عامل تاثیرات مخرب بسیاری در زندگی روزمره ما دارد بار فروشی طهمورثی استفاده از نقشه زیر را برای موقعیت یابی میدان میوه شهریار پیشنهاد میدهد. زیرا هر زمان که اقدام به مراجعه به این مرمز داشته باشید با استفاده از نقش زیر میتوانید در درجه اول کوتاه ترین مسیر را بیابید و در درجه دوم میتوانید خطوط پرترافیک را شناسایی کرده و مسیر جایگزینی مشخص نمایید تا از این طریق در کوتاه ترین مدت زمان به این مرکز دست یابید.

دلایل اهمیت میادین میوه و تره بار برای کشور

تمک تک سازمان ها و مراکزی که امروزه با آن مواجه میشویم دلایل مختلفی برای روی کار آمدن دارند. این موضوع در مورد میادین میوه و تره بار مختلف همچون میدان تره بار قدیم شهریار نیز صادق است. در واقع اهداف بزرگی در پس تشکیل میادین میوه و تره بار کشور وجود داشت که امروزه تا حد بسیار زیادی از این اهداف تحقق یافت. در این قسمت قصد داریم به برخی از مهم ترین دلایل اهمیت میادین میوه و تره بار در کشور اشاره نماییم.

  • ایجاد تعادل در بازار برای تولید کنندگان
  • ایجاد تعادل در بازار برای خرده فروشان
  • بهبود شرایط خرید میوه برای هم وطنان

خرید میوه

ایجاد تعادل در بازار برای تولید کنندگان

مهم ترین دلیل اهمیت این مراکز همچون میدان تره بار قدیم شهریار برای کشور ایجاد یک موقعیت برای تولید کنندگان میوه است. در واقع در چندین دهه گذشته پیش از آن که میادین میوه و تره بار مختلف روی کار آیند وضعیت میوه و سبزیجات کشور بسیار ضعیف بود. زیرا همواره وجود یک فاصله و مشکل در این میان احساس میشد و به مرور زمان این فاصله با افراد سودجو که تنها به فکر منافع شخصی بودند پر شد و این عامل جزء یکی از مخرب ترین عوامل توسط دولت شناسایی گردید. افراد سودجو میوه ها و سبزیجات و به صورت کلی محصولات کشاورزان و باغداران را با قیمت هایی ناچیز خریداری نموده و در مقابل آن را با قیمتی چندین برابر روانه بازار میکردند. این موضوع آسیب های بسیاری در درجه اول به باغداران و کشاورزان وارد کرد و در درجه دوم باعث شد سطح توان مردم نسبت به خرید مایحتاج روزمره کاهش یابد. با روی کار آمدن میادینی میوه و تره بار در استان های مختلف همچون میدان تره بار قدیم شهریار اوضاع بهبود یافت. حال دولت با وضع قوانین به راحتی از بروز مشکلات مختلف جلوگیری نمود و با تعیین نرخ روزانه میادین را موظف به خرید محصولات تولید کنندگان با قیمتی منصفانه دانست.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار مرکزی اصفهان

ایجاد تعادل در بازار برای خرده فروشان

مورد دیگری که میتوان از آن به عنوام دلیل اهمیت میدان تره بار قدیم شهریار نیز یاد کرد تصویب نرخ قانونی برای فروش میوه به خرده فروشان است. خرده فروشان میوه میتوانند به راحتی محصول مورد نظر را با نرخ مصوب و قانونی از میادین میوه و تره بار خریداری نموده و در مقابل با نرخ مصوب به بازار عمومی عرضه نمایند.

بهبود شرایط خرید میوه برای هموطنان

بهبود شرایط خرید میوه برای هموطنان

در نهایت میتوان به عنوان آخرین دلیل اهمیت میادین میوه و تره بار مختلف همچون میدان تره بار قدیم شهریار از بهبود شرایط خرید هموطنان یاد کرد. همانطور که در قسمت فوق به این موضوع اشاره شد هم وطنان میتوانند محصولات تره بار خود را به راحتی با مراجعه به نزدیک ترین مرکز فروش میوه با نرخ مصوب و قانونی خریداری نمایند.

بیشتر بخووانید : میدان تره بار مرکزی آمل

در این مقاله سعی داشتیم در رابطه با میدان تره بار قدیم شهریار اطلاعاتی ارائه دهیم امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی “