تره بار مرکزی اهواز یکی از مراکز توزیع میوه در استان خوزستان است و با وجود مرکزیت این شهر طبیعتا میزان درخواست ها نسبت به میوه و تره بار بیش از سایر مراکز این استان میباشد. همواره در مرکز هر استان به دلیل وجود انبوهی از جمعیت میزان ارائه خدمات و حتی نحوه ارائه خدمات شکل دیگری دارد. این موضوع در رابطه با اهواز به عنوان مرکز استان خوزستان نیز صدق میکند. قطعا بیشتر جمعیت خوزستان در شهر اهواز ساکن بوده و برآورد ساختن نیازهای ابتدایی همچون میوه و تره بار شکل پیچیده تری دارد. همه روزه هزاران تن میوه در میدان تره بار مرکزی اهواز خرید و فروش میشود و این امر به خوبی حاکی از تقاضای بالا میوه و تره بار در این شهر است. اما این میدان تره بار تنها مرکز توزیع عمده میوه در این شهر نمیباشد. شهر اهواز نیز همانند سایر کلان شهرهای دیگر دارای جمعیت روزافزون میباشد و نیازهای اولیه زندگی این افراد نیز روز به روز در حال افزایش است. به همین ترتیب قطعا وجود یک مرکز میوه و تره بار در این شهر نمیتواند پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد و امروزه شاهد مراکز متعددی از میوه و تره بار در این کلان شهر جنوب کشورهستیم. که هر یک از این مراکز توزیع میوه به نوعی در تامین میوه این شهر نقش مثبتی دارند.

خرید میوه

مراکزی همچون تره بار مرکزی اهواز که نقش بسزایی در تامین میوه و سبزیجات دارند در خرید و فروش عمده انواع میوه و سبزیجات فعال هستند و همه روزه افراد بسیاری به منظور خرید و فروش میوه به صورت عمده به این مرکز مراجعه میکنند. در واقع مراکز میوه و تره بار هر استان دو مخاطب اصلی دارد که گروه اول شامل تولید کنندگان میوه و سبزیجات هستند که متشکل از باغداران و کشاورزان میباشند و گروه دیگر افراد خرده فروش میباشند. همانطور که بارها به این موضوع اشاره شد میدان میوه و تره بار این شهر و تمامی میادین میوه و تره بار این شهر در خرید و فروش عمده میوه فعالیت دارند. به این معنا که میوه و سبزیجات در مقیاس عمده از تامین کنندگان توسط حجره های میوه وفروشی موجود در میدان تره بار مرکزی اهواز خریداری شده و در مقابل این محصولات در مقیاس عمده و در تناژهای مختلف به خرده فروشان عرضه میگردد. این چرخه باعث بهبود روند خرید و فروش میوه در سراسر کشور شده است و امروزه شاهد اجرایی آن در استان ها و شهرهای مختلف کشور هستیم.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار کرمانشاه

مطابق با چرخه توصیف شده در قسمت قبل بسیاری از باغداران و کشاورزان شهر اهواز برای فروش محصولات خود با قیمت دولتی مجبور به برقراری ارتباط با میدان تره بار مرکزی اهواز هستند و گروه دیگر که متشکل از خرده فروشان میوه و سبزیجات میباشند نیز برای خرید محصولات فروشگاه های خود همچنین مجبور به برقراری ارتباط با این مرکز میباشند. پس طبیعتا آگاهی از موقعیت مکانی این مرکز برای هر دو گروه تولید کننده و مصرف کنندگان حائز اهمیت میباشد. حجره طهمورثی به عنوان یکی از برترین و فعال ترین حجره های میوه و تره بار در استان البرز با پرسنل خبره خود سعی در معرفی برخی از برترین میادین میوه و تره بار دارد تا از این طریق علاوه بر ایجاد انگیزه برای حجره داران و بهبود سطح شغلی آنها به واسطه این معرفی تولید کنندگان و خرده فروشان نیز با مراکز دولتی خرید و فروش میوه شهر اهواز آشنا شده و در نتیجه خرید و فروش ایده آل با نرخ دولتی را تجربه نمایند. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که در صدد یافتن مراکز خریو فروش دولتی میوه و تره بار میباشید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات اولیه در خصوص میدان تره بار مرکزی اهواز دریافت نمایید.

آدرس تره بار مرکزی اهواز

آدرس تره بار مرکزی اهواز

خب اولین موضوعی که در رابطه با هر یک از میادین میوه و تره بار در استان ها و شهرهای مختلف ذهن شما را درگیر میکند آدرس و موقعیت مکانی دقیق آن مرکز است. در درجه اول تمامی افرادی که برای خرید و فروش میوه خود قصد مراجعه به میدان تره بار مرکزی اهواز را دارند باید نسبت به موقعیت مکانی این مرکز اطلاعات کلی کسب نمایند. در این قسمت قصد داریم در خصوص موقعیت مکانی این مرکز اطلاعاتی کلی ارائه دهیم. اگر شما نیز به عنوان یکی از تولید کنندگان یا فروشندگان میوه قصد ارائه محصولات خود به میادین میوه و تره بار را دارید میتوانید از طریق نقشه نمایان شده در قسمت زیر به این مرکز دست یابید.

آدرس و موقعیت مکانی دقیق این مرکز در حوالی بلوار آیت الله بهبهانی میباشد. شهر اهواز نیز همچون تمامی کلان شهرها دارای بافت قدیمی بوده و میدان تره بار مرکزی اهواز نیز با وجود تمامی مشکلات تا مدت ها پیش در این بافت قدیمی قرار داشت و البته امروزه با همت دولت مردان مدیریتی صحبح در این میدان تره بار صورت گرفت و حال شاهد انتقال این مرکز به قسمت دیگری از شهر واقع در بلوار ایت الله بهبهانی هستیم.

البته نکته ای که در خصوص این میدان تره بار وجود دارد مشخصات آن است. میدان تره بار مرکزی اهواز با 132 غرفه فعال و 64 باب مغازه آماده خدم رسانی به عموم مردم در زمینه خرید و فروش عمده میوه میباشد.

میدان تره بار مرکزی اهواز

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار مرکزی اصفهان

اگر بخواهیم به امکانات این مرکز اشاره کنیم باید از پارکینگ خودروهای سواری ، پاسگاه انتظامی ، رستوران ، ساختمان اتحادیه ، فضای سبز، بانک کشاورزی ، باسکول ها و… یادکنیم. تمامی این مراکز برای بهبود و ارتقاء سطح شغلی حجره داران میدان تره بار مرکزی میباشد.

نقشه زیر امکان راه یابی سریع را برای شما عزیزان فراهم آورده است و به راحتی با مشاهده نقشه میتوانید کم ترافیک ترین مسیر را برای رسیدن به این میدان میوه و تره بار بیابید و در کوتاه ترین مدت زمان به این مرکز دستیابید.

در این مقاله سعی داشتیم به برخی از نکات کلیدی در مورد میدان تره بار مرکزی اهواز بپردازیم. امیدواریم این مقاله نیز برای شما همراهان همیشگی سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی “