تره بار خرم آباد واقع در استان لرستان که همه روزه هزاران تن میوه و سبزیجات در آن خرید و فروش میشود از اصلی ترین مراکز توسعه صنعت کشاورزی و پرورش میوه میباشد. شهر خرم آباد واقع در استان لرستان باتوجه به آب و هوا و شرایط جوی که دارد دارای قابلیت های بسیاری در زمینه پرورش میوه و سبزیجات میباشد. در واقع موقعیت جغرافیایی توام با شرایط آب و هوایی که این منطقه دارد آن را به یکی از بهترین موقعیت های مکانی برای پرورش میوه و سبزیجات تبدیل ساخته است. به همین ترتیب شاید در این شهر با تعداد بسیار زیادی از زمین های کشاورزی و باغ های مختلف رو به رو شویم. اما وجود این تعداد زمین های کشاورزی و زمین های مستعاد باغ و درخت کاری طبیعتا باعث رشد روز افزون تعداد باغداران و کشاورزان میشود و این موضوع به شدت در بازار خرید و فروش میوه این شهر تاثیرگذار میباشد.

خرید میوه

شاید در سال ها پیش از انقلاب خرید و فروش میوه و سبزیجات بسیار ساده تر از امروز بود و پل ارتباطی شهروندان و تولید کنندگان همچون امروز انقدر دشوار و پیچیده نبود. اما روز به روز با پیشرفت های تکنولوژی این ارتباط بسیار پیچیده تر شد و دیگر شهروندان قادر به تامین نیازهای ابتدایی زندگی خود برای میوه و سبزیجات نبودند. به همین ترتیب با وجود معضلات بسیاری که در جامعه به وجود آمده بود دولت به فکر ایجاد مراکز سازمان یافته ای تحت عنوان میادین میوه و تره بار همچون میدان تره بار خرم آباد شد. به مرور زمان هر استان باتوجه به وسعت و جمعیتی که داشت به یک یا چندین میدان تره بار مجهز گردید.

حال یکی از فعال ترین میادین میوه و تره بار کشور میدان تره بار خرم آباد واقع در استان لرستان اسن که با وجود امکانات اندکی که دارد سالانه هزاران تن میوه و تره بار در این مرکز خرید و فروش میشود. آشنایی با چنین مراکزی میتواند در زمینه بهبود کسب و کارهای مختلف بسیار مفید و موثر باشد. بار فروشی طهمورثی که یکی از فعال ترین حجره میوه و تره بار در کرج است با استفاده از پرسنل و کادر مجرب خود سعی در معرفی برخی از مراکز خرید و فروش میوه در استان های مختلف دارد تا از این طریق علاوه بر یاری این مراکز برای بهبود روند شغی باعث پیشرفت های بسیاری در زمینه میوه و تره بار نیز گردد. اگر شما نیز جویای اطلاعاتی کلی در رابطه میدان تره بار خرم آباد هستید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

موقعیت مکانی میدان تره بار خرم آباد

موقعیت مکانی میدان تره بار خرم آباد

قطعا بسیاری از باغداران و کشاورزان برای فروش محصولات خود و بسیاری از خرده فروشان این منطقه به دنبال خرید محصولات میوه و تره بار به صورت عمده با قیمت دولتی هستند و به دنبال معتبرترین مراکز شهر خود برای انجام این معاملات که حول محور میوه و تره بار است میباشند. به همین جهت شاید آگاهی از آدرس و موقعیت مکانی میدان تره بار خرم آباد یکی از دغدغه های افرادی باشد که کسب و کارشان حول میوه و تره بار است.

بیشتر بخوانید : میدان تره بار جدید شهریار

بار فروشی طهمورثی با یافتن موقعیت مکانی دقیق این میدان تره بار راه را برای آن دسته از عزیزانی که قصد ارائه و یا خرید میوه و تره بار خود را دارند تسهیل بخشیده است. به همین ترتیب شما عزیزان به راحتی با استفاده از نقشه زیر میتوانید کوتاه ترین مسیر را برای رسیدن به این مرکز بیابید. نقشه زیر این امکان را برای شما فراهم ساخته است که با استفاده از خطوط قرمز رنگ مسیرهای پرترافیک و شلوغ در رسیدن به میدان تره بار خرم آباد را یافته و از این طریق بهترین و خلوت ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب نمایید.

خدمات این مرکز

خدمات این مرکز

یکی از اصلی ترین مواردی که قطعا ذهن بسیاری از شما به آن درگیر شده است خدماتی است که میدان تره بار خرم آباد ارائه میدهد. اصلا دلیل روی کار آمدن این مرکز چه بود؟ همانطور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره شد خرم آباد از لحاظ موقعیت جغرافیایی دارای موقعیت ایده آلی برای پرورش درختان میوه در حالت کلی میوه و تره بار میباشد. پس قطعا افراد بسیاری در این شهر به کشاورزی و باغداری مشغول هستند. چنین شهری که مستعد پرورش میوه و تره بار است برای بازار و خرید و فروش میوه نیز به یک بازار قدرتمند و حساب شده ای نیازمند خواهد بود. این مرکز امروزه با نام میدان تره بار خرم آباد شناخته شده است که در قبال بازار میوه و تره بار و خرید و فروش محصولات تره بار مسئولیت های بسیاری دارد و خدمات مشخصی را ارائه میدهد. در این قسمت به برخی از مهم ترین خدمات آن اشاره میکنیم.

بیشتر بخوانید : میدان تره بار مرکزی آمل

  • خرید عمده میوه و تره بار
  • فروش عمده میوه و تره بار
  • بهبود وضعیت واردات و صادرات میوه

همانطور که در قسمت های قبل به این موضوع اشاره شد این مرکز با استفاده از نرخ های مصوب شده دولتی محصولات کشاورزان و باغداران را خریداری مینماید و در مقابل این محصولات را با نرخ های کاملا دولتی به خرده فروشان عرضه میدارد. اما این تنها خدماتی نیست که میدان تره بار خرم آباد آن را ارائه میدهد. بلکه اگر بخواهیم به یکی دیگر از خدمات این مرکز اشاره کنیم باید به بحث واردات و صادرات میوه بپردازیم.

این مرکز واردات و صادرات میوه را در سطح داخلی و خارجی تسهیل ساخته است. سالانه هزاران تن میوه و سبزیجات از میدان آن  به سایر استان های داخل کشور و حتی کشورهای همسایه ارسال میگردد و در مقابل هزاران تن میوه و سبزیجات از استان های داخل کششور و کشورهای همسایه به خرم آباد وارد میشود. این میدان میوه و تره بار تاکنون در زمینه میوه های وارداتی و صادراتی نیز فعالیت درخشانی داشته است.

در این مقاله قصد داشتیم به معرفی میدان تره بار خرم آباد بپردازیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : بلاگ حجره طهمورثی “