میدان تره بار کرج

دنبال میدان تره بار کرج هستی؟

میدان تره بار کرج با شما در حد یک تماس فاصله دارد. پیش از آن که بخواهیم در رابطه با میدان تره بار کرج اطلاعاتی ارائه دهیم قصد داریم شما را با واژه میدان تره بار آشنا سازیم. قطعا شما به عنوان یک شهروند معمولی از میادین میوه و تره بار آشنایی کافی نخواهید داشت. شاید باور این موضوع برایتان دشوار باشد تمامی میوه ها ، سبزیجات و محصولاتی که در این دسته قرار میگیرند و شما آنها را از فروشگاه های میوه تهیه میکنید حاصل از ارتباط صحیحی است که میادین میوه و تره بار با باغداران و کشاورزان برقرار میکنند. در حالت کلی اگر بخواهیم تعریفی از میدان تره بار ارائه دهیم که میدان تره بار کرج نیز از این قاعده مستثنی نباشد باید بگوییم، میدان تره بار همانطور که نام آن بیانگر این موضوع است بازی متشکل از حجره های مختلف است که سراسر میوه ها و سبزیجاتی ارگانیک و تازه در آن وجود دارد.

میدان تره بار کرج

درباره میدان تره بار کرج

میدان تره بار کرج یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین میادین میوه و تره بار است. این میدان تره بار با مساحتی حدود 17 هکتار 182 حجره را در خود گنجانده است. خبرهایی که به تازگی از تصمیمات مسئولین در رابطه با اسن مجموعه در دست داریم به زودی شاهد افزایش 2.5 هکتاری این میدان تره بار و افزوده شدن 37 غرفه جدید خواهیم بود.

این مجموعه قدیمی در استان البرز با امکانات کامل خود روز به روز باغداران و کشاورزان بیشتری را به برقراری ارتباط و همکاری تشویق مینماید. خرسندیم که امروز میدان تره بار کرج منبع درآمد باغداران و کشاورزان استان البرز و مناطق حومه بوده و به تازگی با امکان ایجاد همکاری سایر استان ها باغداران بیشتری را به حفظ شغل تخصصی خود تشویق نموده و در این راستا یاری رسان آنها بوده.

اگر شما نیز خواستار برقراری ارتباط با این مجموعه گسترده هستید میتوانید به میدان تره بار کرج به آدرس کرج – جاده ماهدشت – بازار میادین میوه و تره بار کرج

امکانات میادین میوه و تره بار کرج

از جمله امکانات مجموعه میدان تره بار کرج میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • 1 مجموعه سرویس بهداشتی

 • 1مسجد

 • 2 بانک (کشاورزی – تجارت)

 • 2 رستوران

 • 3 غذاخوری

 • 5 پارکینگ

 • 2 ورودی

 • 5 سوپرمارکت

 • 1 دکه

 • 1 باربری

 • 1 سم و کود فروشی

 • 4 آبگیری

یک قانونی که در مورد میوه و سبزیجات و متعلقات آن وجود دارد میزات تازگی آن ها است. طبیعتا هیچ شخصی مصرف میوه های چروک و پلاسیده را نمیپسندد و ظاهر میوه ها علاوه بر طعم مناسب از فاکتورهای مهم است. به همین جهت همیشه همه دنبال خرید میوه هایی تازه و ارگانیک هستند و خرید میوه های ارگانیک آرزوی تمام افراد است. اما امروزه باتوجه به پیشرفت های علم و تکنولوژی میوه ارگانیک بسیار نایاب شده است. بهترین و معتبرترین مراکز توزیع کننده میوه میدان تره بار است. عموما تمام شهرهای بزرگ و کوچک امروزه مجهز به میدان تره بار شده است.

شاید بتوان پس از استان تهران میدان تره بار البرز را به عنوان دومین میدان تره بار در ایران معرفی کرد. میدان تره بار کرج همواره سعی دارد با ایجاد پل ارتباطی میان باغداران و کشاورزان مختلف و فروشگاه های میوه در استان البرز و سایر استان های مجاور عموم مردم این شهر را در دسترسی آسان به میوه های طبیعی و ارگانیک یاری رساند.

میدان تره بار کرج در بین میدان تره بارهای استان های مجاور همواره بیشترین سخت گیری را در انتخاب میوه ها و سبزیجات دارد زیرا مهم ترین چیزی که سلامت انسان های جامعه را میسازد میوه است. به همین جهت به جرات میتوان گفت بهترین مرکز تامین میوه و سبزیجات با بالاترین کیفیت و طعم میدان تره بار کرج است. یکی از شعارهای همیشگی ما در میدان تره بار کرج ” از مزرعه بخرید ” است. مدان تره بار کرج با برقراری ارتباط صحیح بین کشاورزان و فروشگاه ها همواره توانسته است تعادل بازار را ایجاد کرده و در این میان به بزرگترین آرزوی خود یعنی میوه های ارگانیک و تازه دست یابد.

تاریخچه تره بار

تاریخچه میدان تره بار

حال که با میدان تره بار به خصوص میدان تره بار کرج آشنا شدیم شاید برایتان جالب باشد در مورد تاریخچه میدان تره بار نیز آگاهی پیدا کنید. حتما برای شما نیز جالب است که چرا نام میدان تره بار را بر این بازار عرضه کننده میوه و سبزیجات نهادند. در حالت کلی تره بار در فارسی به معنای محصولاتی است گیاهی و قابل حرارت دیدن یا به اصطلاح هر گیاه و محصول کشاورزش که قابلیت پخته شدن را داشته باشد در این گروه قرار میگیرد اما آیا میوه هایی که قابل پختن و حرارت دیدن هستند در این گروه قرار میگیرند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تره بار شامل سبزیجاتی است که قابلیت حرارت دیدن داشته باشند اما در گروه میوه ها قرار نداشته باشند.

البته همانطور که در ابتدای این قسمت به این موضوع اشاره شد تره بار نام فارسی ایرانی است اما در فارسی دری که زبان کشور افغانستان میباشد تره بار را با نام ترکاری میشناسند. اما علی رغم آن که تره بار نام مکانی است که عرضه کننده میوه و سبزیجات میباشد در گفتار محاوره ای آن را با نام تره بار نمیشناسند و عموما به جای واژه تره بار از سبزیجات استفاده میشود.

اما مهم ترین نکته ای که در مورد تره بار وجود دارد و حائز اهمیت است و میدان تره بار کرج همواره این موضوع را با حساسیت پیگیری میکند و نسبت به آن حساسیت بسیاری دارد انواع تره بار است. اینطور که از توضیح فوق مشخص است تره بار تنها یک خانواده دارد و تنها شامل سبزیجات میشود اما این گروه به خودی خود شامل زیر گروه هایی میشود که همین عامل باعث تفاوت سبزیجات در میدان تره بار کرج شده است. این گروه بندی به نحوه کاشت و رسیدگی سبزیجات بازمیگردد. همانطور که در ابتدای این مطلب نیز به این موضوع اشاره شد امروزه با پیشرفت هایی که علم و تکنولوژی شاهد آن بوده است بشر نوع جدیدی از زندگی را تجربه کرده که البته در برخی قسمت های زندگی نتیجه ای مثبت و در جوانب دیگر نتایج منفی داشته است. یکی از فیلدهای زندگی که به شدت تحت تاثیر علم و تکنولوژی قرار گرفت کشاورزی و باغداری بود. امروزه علم مهندسی کشاورزی روی کار آمده است که با استفاده از روش های گلخانه ای و استفاده از تکنیک های منحصر به فرد که گاها روش های شیمیایی هستند باعث پرورش میوه ها، سبزیجات و… شده است. این روش به خودی خود دارای محاسنی است و از جمله این محاسن میتوان به ظاهر شکیل میوه ها اشاره کرد. میدان تره بار کرج همواره با دقت پرسنل خود بر میوه ها و سبزیجات گلخانه ای نظارت بسیار زیادی دارد. خب تا به اینجای کار باتوجه به این تعریف ظاهرا هیچ مشکلی در میوه ها و سبزیجات گلخانه ای وجود ندارد اما مهم ترین مسئله نحوه رسیدگی به این سبزیجات و میوه ها است. علم همواره به دنبال راحت تر شدن امور است و همین موضوع در مورد میوه و سبزیجات نیز صادق است زیرا علم مهندسی کشاورزی دقیقا برای همین منظور روی کار آمده است. مهندسان کشاورزی قصد دارند با استفاده از داروها و محلول های شیمیایی میوه ها و سبزیجات مختلف را از با سرعت بیشتر ، بدون وجود آفت ها، به دور از بلایای طبیعی و… پرورش دهند. خب این موضوع کاملا ایده آل است اما استفاده از کودهای شیمیایی ، دارووهای جلوگیری از آفات و… همه و همه بر طعم میوه تاثیر منفی گذاشته و به صورت کلی این میوه از گروه میوه های ارگانیک خارج میشود. میوه ها و سبزیجات غیر ارگانیک یکی از گروه ها و زیرشاخه های تره بار هستند. این گروه از میوه و سبزیجات از جمله مواردی است که میدان تره بار کرج با فروش آن مخالفت دارد زیرا این میوه ها علی رغم ظاهر زیبایشان طعم میوه و سبزیجات طبیعی را نداشته و از نظر پرسنل میدان تره بار کرج این امر یک مورد منفی به شمار می آید.

اما در مقابل این گروه از تره بار گروه دیگری قرار دارد و میوه های ارگانیک و کاملا طبیعی که نخستین گروه تره بار هستند و از لحاظ تاریخچه تره بار میتوان این گروه از تره بار را جزء نخستین گروه تره بار قرار داد. میوه ها و سبزیجات و به طور کلی تمامی تره باری که در این گروه قرار دارند تنها متکی بر طبیعت بوده و از ابتدایی ترین مرحله کاشت تا مرحله برداشت با استفاده از روش های طبیعی پیروی میکنند. طبیعتا سبزیجات و تره بار طبیعی نیاز به مراقبت های بیشتری دارند و سختی های پرورش تره بار طبیعی بسیار بیشتر از نوع قبل است. زیرا این گروه از تره بار تحت تاثیر عوامل محیطی که اجتناب پذیر هستند قرار میگیرد و کشاورزان و باغداران در قبال این آسیب ها هیچگونه اراده ای ندارند. گیاهانی که به روش طبیعی پرورش میشود و در مسیر پرورش کشاورزان از آبیاری سنتی ، کود طبیعی ، محیط آزاد و باغ ها و زمین های کشاورزی طبیعی بدون پوشش به خصوصی استفاده میکنند در گروه تره بار طبیعی و ارگانیک قرار میگیرد. برخلاف مورد قبل که میوه و تره بارهایی با دستکاری های ژنتیکی و یا عوامل شسیمیایی پرورش میافتند و علی رغم ظاهر زیبایی که داشتند از طعم واقعی برخوردار نبودند میوه ها و تره بار ارگانیک و طبیعی قرار دارد. زیرا این گروه تره بار دارای طعم واقعی و لذیذ میوه و سبزیجات است. شاید الان بر این تصور باشید که قطعا میوه ها و سبزیجات طبیعی و ارگانیک از لحاظ ظاهر آنطور که باید مناسب نیستند اما باید بگوییم بسیاری از میوه هایی که با استفاده از روش های طبیعی تولید میشوند از لحاظ ظاهر بسیار سالم و شاداب هستند و طبیعی بودن آن دلیل بر ظاهر نامناسب آن نمیشود.

حال باتوجه به این توضیحات اگر بخواهیم تره بار را از لحاظ زیر شاخه هایش تقسیم بندی کنیم به دو گروه تره بار پرورشی و تره بار رسمی و طبیعی باز خواهیم گشت. همانطور که کمی قبل به این مورد اشاره شد باتوجه به پرطرفدار بودن میوه و سبزیجات رسمی و طبیعی میدان تره بار کرج بیشتر تمرکز خود را بر خرید و فروش تره باری دارد که به روش طبیعی و سنتی پرورش یافته اند. البته این جمله به این معنا نیست که میدان تره بار کرج تنها میوه های ارگانیک را عرضه و پخش میکند. بلکه میوه های غیر ارگانیک و غیر طبیعی که به روش های شیمیایی تولید میشوند نیز در میدان تره بار کرج توزیع میشود تا افرادی که خواهان مصرف چنین میوه هایی هستند بتوانند از آن استفاده نمایند.

حال باتوجه به توضیحات کامل و جامع تره بار و میدان تره بار قطعا ذهنتان بیش از پیش به تاریخچه این مکان توزیع میوه و سبزیجات مشغول شده است. به نظر شما میدان تره بار چه تاریخچه ای دارد؟ اصلا اولین میدان تره بار چه زمانی تاسیس شد و در این محل چه افرادی حضور داشتند؟

همانطور که تاکنون به این موضوع پی بردید میدان تره بار مکانی است که رابط میان تولید کننده و مصرف کننده میباشد. طبیعتا زمان روی کار آمدن این مرکز آنچنان به دوران قدیم باز نمیگردد زیرا ما در کشوری زندگی میکنیم که از لحاظ جغرافیایی بهترین امکانات و حاصل خیز ترین نقاط را برای پرورش سبزیجات و میوه ها دارد و در چند دهه پیش که شهر ها و استان ها تا این حد توسعه نیافته بودند ارتباط مردم عادی با باغداران و کشاورزان بسیار ساده تر بوده و نیازی به رابط میان تولید کننده و مصرف کننده وجود نداشت. دقیقا از زمانی که شهرها شکل صنعتی گرفته و روز به روز بزرگ تر شدند و زندگی شهری شکل گرفت مسئولین کشور نیاز به یک رابط بین تولید کننده و مصرف کننده را حس کردند و این امر باعث شد در بهمن ماه سال 1358 نخستین میدان تره بار تحت نظارت شهرداری تهران شکل گرفت.

درباره حجره طهمورثی

اولین میدان تره بار ایران در استان تهران تشکیل شد و به دنبال آن تک تک شهرهای توسعه یافته در استان های محجاور وجود یک رابط میان تولید کننده و مصرف کننده را حس کرده و این زنجیره تا کنون ادامه یافت و امروز شاهد وجود یک میدان تره بار در تک تک استان های ایران هستیم. در رابطه با میدان تره بار استان البرز هنوز تاریخچه مشخصی در دست نداریم اما به جهت نزدیکی استان های تهران و البرز پیشبینی میشود استان البرز نیز از جمله مناطقی بود که پس از تهران به سرعت مجهز به یک میدان تره بار مجزا شد و این ارتباط به شکل گسترده ای در شهر کرج به واسطه میدان تره بار کرج شکل گرفت.

هدف از تشکیل میدان تره بار کرج

کمی پیشتر در رابطه با دلایل روی کار آمدن میدان تره بار صحبت شد. میدان تره بار کرج نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حالت کلی شهرداری های هر منطقه با وجود مشکلات بسیاری که واسطه های توزیع میوه در شهرهای مختلف ایجاد کرده بودند تصمیم بر ایجاد موسسه ای واحد گرفتند تا با استفاده از این موسسه ها نظارت کلی میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان ایجاد نمایند. در واقع مهم ترین هدف روی کار آمدن میدان تره بار کرج ایجاد توازن بازار تولید و عرضه میوه و سبزیجات میباشد.

اهداف والای میادین تره بار

میدان تره بار کرج نیز امروزه تحت نظارت مستقیم شهرداری منطقه است و نظارت های دائم و کلی شهرداری باعث رفع مشکلات پیشین شده است و به برکت وجود میدان تره بار در کرج امروز شاهد توازن در بازار میوه هستیم. علاوه بر این مورد یکی از مهم ترین مواردی که میتوان از آن به عنوان اهداف تشکیل میدان تره بار کرج یاد کرد وجود یک منبع موثق برای تهیه میوه ها و سبزیجات است. طبیعتا تمام انسان ها دانش میوه و سبزیجات ارگانیک را ندارند و برای خریداری میوه و تره بار تازه و ارگانیک به یک سازمان و نیروی متخصص نیاز خواهند داشت. میدان تره بار کرج با گرد هم آوردن جمعی از متخصصان با تجربه همواره یاری رسان شما عزیزان برای انتخاب میوه و سبزیجات ارگانیک میباشد.

ارتباط باغداران با میدان تره بار

ارتباط باغداران با میدان تره بار البرز

عموما باغداران و کشاورزان بیشترین زمان خود را صرف تولید میوه و سبزیجات میکنند. اما همواره در فروش آن به مشکل برمیخورند و همواره از میزان سود حاصل از محصولاتشان ناراضی هستند؟ اما چاره این مشکل چیست؟

آیا باغداران و کشاورزان همواره باید کمترین درآمد را در قبال زحمات زیاد خود داشته باشند؟ طبیعتا هر فردی در طول زندگی اگر نتواند نیازهای مادی خود را برطرف کند نسبت به انجام فعالیت روزانه سست شده و با رغبت به ادامه فعالیت خود نمیپردازد.

باغداران حومه استان البرز و حتی باغداران شهرها و استان های مجاور با وجود پرسنل زحمت کش میدان تره بار کرج دیگر نباید دغدغه درآمد متناسب با زحمتشان را دشاته باشند. زیرا مهم ترین هدف میدان تره بار کرج این است که بتواند محصولات باغداران را با بهترین قیمت خریداری کند و آن را به جامعه هدف و مردم ارائه دهد.

[contact-form-7 id=”3316″ /]

البته نکته ای که در مورد ارتباط باغداران با میدان تره بار کرج وجود دارد میزان کیفیت محصولات است. طبیعتا میدان تره بار کرج نیز برای خریداری میوه و محصولات کشاورزی باغداران و کشاورزان فاکتورهایی را در نظر دارد. اگر محصولات باغداران با این معیارها و فاکتورهای متناسب باشد قطعا باب همکاری میان باغداران و حجره های مختلف میدان تره بار کرج به وجود میآید و این همکاری ادامه دار خواهد بود.

برای ارتباط برقرار کردن با میدان تره بار کرج تنها کافی است بر دکمه زیر کلیک نمایید و اولین تماس تلفنی را با مسئولین و کارشناسان ما برقرار نمایید.

تماس با حجره

پس از برقرار ی نخستین تماس با میدان تره بار کرج کارشناسان ما محصولات شما را از لحاظ کیفی مورد بررسی قرار داده و در صورت تایید به راحتی میتوانید محصولات خود را به فروش برسانید.

ارتباط فروشگاه های میوه با میدان تره بار

ارتباط فروشگاه های میوه با میدان تره بار البرز

همانطور که در توضیح در رابطه با میدان تره بار کرج این موضوع را مطرح کردیم میدان تره بار کرج موسسه ای است که پل ارتباطی بین تولید کننده و مصرف کنندگان را ایجاد مینماید. پس طبیعتا تنها باغداران به میدان تره بار نیاز نخواهند داشت و یکی دیگر از مشاغلی که برای دریافت میوه هایی ارگانیک و رسیده به میدان تره بار نیاز دارد فروشگاه های میوه هستند. اگر بخواهیم هدف کلی و اصلی میدان تره بار را بار دیگر مورد بررسی قرار دهیم به این نتیجه میرسیم که ارتباط فروشگاه های توزیع میوه نیز از اهمیت بالایی برای محقق ساختن این هدف برخوردار هستند. میادین تره بار و فروشگاه های میوه

زیرا تمام سعی ما برای ایجاد توازن بین تولید کننده و مصرف کننده و ارسال میوه با کیفیت بالا برای مصرف کنندگان میباشد. حال اگر توزیع کنندگان که فروشگاه های میوه هستند نتوانند این توازن را برقرار نمایند در واقع گویی یک بازوی اصلی میدان تره بار کرج آسیب دیده است. به همین جهت مسئولین میدان تره بار کرج همواره بر انتخاب فروشگاه های توزیع و فروش میوه نیز حساسیت بالایی داشته و برای این منظور از فاکتورها و المان های مشخصی استفاده نموده تا بتوانند بهترین انتخاب را برای همکاری با فروشگاه های میوه داشته باشند و از این طریق بتوانند به اهداف خود دست یابند و بهترین میوه ها منطبق با فاکتورهای انتخاب میوه خود را بین مردم توزیع نمایند.

اگر شما نیز به عنوان یکی از فروشگاه های فروش میوه به دنبال برقراری ارتباط با میدان تره بار کرج هستید به راحتی با یک کلیک میتوانید نخستین ارتباط را برقرار نمایید.

تماس با حجره

شما صاحبین فروشگاه های میوه و تره بار نیز اگر خواهان خرید میوه از میدان تره بار ما هستید تنها کافی است نخستین ارتباط را برقرار نموده تا کارشناسان ما بررسی های لازم را انجام داده و پس از تحقیقات صورت گرفته باب همکاری آغاز گردد.

فاکتورهای مهم انتخاب میوه در میدان تره بار کرج

فاکتورهای مهم انتخاب میوه در میدان تره بار 

 • میوه های بدون خرابی و لک دار : میدان تره بار کرج با وجود کارشناسانی که در هر حجره تعبیه کرده است نظارت بالایی بر میوه های خراب و لک دارد دارد زیرا این میوه ها به سرعت باعث تخریب سایر میوه ها شده و این نکته ای منفی است.

 • تفکیک میوه های ارگانیک و غیر ارگانیک : طبیعتا تمام افراد مصرف میوه های غیر ارگانیک را برای مصرف روزانه خود مناسب نمیدانند و میدان تره بار کرج وظیفه خود میداند تا مردم را در قبال میوه های غیر ارگانیک آگاه سازد.

 • تفکیک میوه هایی که دارای شکستگی است : سلامت مصرف کننده از اصول اولیه ای است که باید به آن توجه شود و تک تک حجره هایی که در میدان تره بار کرج فعالیت دارند این مورد را به عنوان تعهد کاری خود میدانند و تمام تلاش خود را میکنند تا از تمام عوامل که به سلامت مصرف کنندگان آسیب میرساند جلوگیری نمایند. جدا سازی میوه های شکسته شده یکی از این موارد است زیرا هنگام برش و یا ایجاد شکستگی در میوه هایی نظیر هندوانه امکان انتقال میکروب به سطح داخلی میوه و انتقال آن به مصرف کنندگان میشود. به همین جهت مسئولین و پرسنل میدان تره بار کرج همواره بر این موضوع تاکید دارند و با نهایت دقت میوه ها را مورد بررسی قرار میدهند. تا از بروز هر مشکلی جلوگیری به عمل آید.