میدان تره بار رشت واقع در استان گیلان متشکل از حجره داران بسیاری است که هر یک در زمینه خرید و فروش عمده میوه فعالیت دارند. در واقع میوه و تره بار رشت در زمره میادین میوه و تره بارکشور قرار داد و به نوعی قطب خرید و فروش میوه و سبزیجات مختلف در خطه شمال کشور میباشد. همه روزه شاهد تبادل میوه و سبزیجات مختلف در تناژهای متفاوت در میدان تره بار رشت هستیم و این آمار روز به روز در حال افزایش است و به نوعی میدان تره بار رشت هر لحظه در حال گسترش و توسعه میباشد. باتوجه به شرایط جغرافیایی که کشور ایران در کره زمین دارد و خاک حاصلخیز موجود در نواحی مختلف کشور میتوان گفت تمامی استان های و شهرهای کشور مستعد تولید میوه و سبزیجات مختلف و منحصر به فردی هستند. تنها وجود یک نقطه شروع برای رشد و تلقی این نواحی و مهم تر از آن ارتقاء سطح کشور در زمینه کشاورزی و تولید میوه و سبزیجات مختلف کافی است. بارفروشی طهمورثی به همراه تیمی از کارشناسان خود که قصد دارد با معرفی تک تک میادین میوه و تره بار در نقاط مختلف کشور باعث رونق کسب و کارهای کوچک و رونقش اقتصادی کشور گردد.

خرید میوه

از دید کارشناسان حجره طهمورثی تک تک مناطق کشور توانایی پیشرفت در زمینه کشاورزی و باغداری را داشته و شهروندان آن به راحتی میتوانند در این زمینه فعالیت مثمر ثمر داشته باشند. در این مقاله نیز قصد داریم در رابطه با میدان تره بار رشت اطلاعاتی تکمیلی ارائه دهیم تا از این طریق این مرکز فعال توزیح میوه و تره بار به تمامی افراد فعال در این زمینه معرفی گردد. اگر شما نیز به دنبال یافتن اطلاعاتی تکمیلی در مورد این مرکز توزیع میوه و سبزیجات هستید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آدرس میدان تره بار رشت

آدرس میدان تره بار رشت

عموما کشاورزان و باغداران بسیاری در راستای فروش محصولات خود به دنبال یافتن مراکز فعال در زمینه خرید و فروش میوه هستند. این موضوع در استان گیلان و به خصوص شهر رشت که به نوعی مرکز استان سرسبز گیلان محسوب میشود بسیار چشمگیرتر است.

بیشتر بخوانید : میدان تره بار مرکزی آمل

حجره های میادین میوه و تره بار مختلف بهترین گزینه برای کشاورزان و باغدارانی است که قصد فروش محصولات خود در تناژهای بالا را دارند. پس طبیعتا اغلب کشاورزان و باغداران در استان گیلان خصوصا در شهر رشت به دنبال یافتن اطلاعات تماس و آدرس دقیق این مرکز فعال در زمینه توزیع میوه و تره بار مختلف میباشند. بومی های استان گیلان و شهر رشت میدان تره بار رشت را با نام میدان میوه و تره بار آزادی میشناسند و این نام از سال ها پیش برای این مرکز اتخاذ گردیده است. این مرکز خرید و فروش عمده میوه در منطقه و محله پیر کلاچای رشت واقع شده است. این مرکز در حومه مرکز صدا و سیما جمهوری اسلامی در استان گیلان واقع است . نقشه زیر به وضوح بیانگر موقعی جغرافیایی این مرکز فعال توزیع میوه و تره بار است.

با استفاده از نقشه فوق میتوانید بهترین و کم ترافیک ترین مسیر را با وجود جاده های پرتردد شهر شهر انتخاب نمایید و از آن طریق در کمترین زمان ممکن به این مرکز دست یابید. نقشه فوق علاوه بر موقعیت یابی این مرکز قادر به ارائه مسیرهای مختلف است و با رنگ های مختلف میزان ترافیک و تردد در این جاده ها را مشخص نموده است و با وجود آن میتوانید در بهترین و مناسب ترین مسیر را برای دست یابی به میدان تره بار رشت بیابید.

دلایل روی کار آمدن این مرکز

دلایل روی کار آمدن این مرکز

هر یک از مراکزی که امروزه با آن مواجه میشویم به نوعی سرگذشت منحصر به فردی دارند و برای رفع نیازهای شهروندان تاسیس گردیده اند. میادین تره بار استان گیلان و به صورت کلی تمامی میادین میوه و تره بار موجود در کشور نیز جهت رفع نیازهای شهروندان تاسیس گردیده است. در ادامه این مطلب به یکی از مهم ترین دلایل روی کار آمدن و تاسیس میدان تره بار رشت اشاره شده است.

بیشتر بخوانید : ” میدان تره بار مرکزی خرم آباد

در گذشته پیش از آن که مرکز واحدی همچون میادین میوه و تره بار روی کار آید خرید و فروش میوه در سطوح گسترده انجام نمیشد. عموما شهروندان به راحتی با تولید کنندگان میوه و تره بار که جمعی از باغداران و کشاورزان بودند ارتباط برقرار نموده و از این طریق نیازهای روزمره خود را برطرف می نمودند. اما به مرور زمان هرچه جمعیت گسترش یافت میزان نیازهای مردم نیز در خصوص تامین میوه و سبزیجات نیز افزایش یافت و این سطح از تبادلات دیگر پاسخگوی نیازهای شهروندان نبود. البته این تنها قسمتی از ماجرا است و یکی از بزرگ ترین عوامل روی کار آمدن میدان تره بار رشت و سایر مراکز در استان های مختلف به جهت سو استفاده هایی بود که از قشر باغداران صورت میگرفت. افراد سودجو با خریداری محصولات تولید کنندگان با قیمت های بسیار ناچیز و در مقابل ارائه و فروش این محصولات با قیمت هایی چندین برابر به مرور زمان باعث آسیب رساندن به قشر زحمت کش کشاورزان و باغداران شدند و علاوه بر آن به مرور توان خرید مردم نیز کاهش یافت.. اگر بخواهیم به صورت کلی به قضیه بنگریم شاید بتوان این مورد را یکی از بزرگ ترین عوامل روی کار آمدن میدان تره بار رشت معرفی کرد. با وجود چنین مشکلاتی دولت تصمیم به تشکیل یک مرکز سازمان یافته گرفت که با نظارت های دقیق کنترلی همه جانبه صورت گیرد. به همین ترتیب به مروز زمان مراکزی واحد تحت عنوان میادین میوه و تره بار در استان ها و شهرهای مختلف تاسیس گردید که تحت کنترل و نظارت دقیق شهرداری منطقه قرار دارد و تشکیل این مراکز تا حدی بر مشکلات موجود در صنف میوه و تره بار غلبه کرد.

در این مقاله قصد داشتیم برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و بهبود وضعیت کشاورزان و باغدارن فعال در استان گیلان  در رابطه با میدان تره بار رشت اطلاعاتی ارائه دهیم امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ بار فروشی طهمورثی “