میدان تره بار زنجان واقع در استان زنجان از جمله با قدمت ترین میادین میوه و تره بار کشور است. همه روز افراد بسیاری برای ارائه محصولات کشاورزی خود به میدان تره بار زنجان مراجعه میکنند تا محصولات خود را با نرخ های دولتی به فروش رسانند و در مقابل همه روزه میتوان تعداد بسیاری از خرده فروشان میوه را در این مرکز مشاهده کرد که به دنبال خرید میوه ها و سبزیجات مختلف با نرخ های دولتی هستند. امروزه باتوجه به پیشرفت هایی که شاهد آن بودیم شناسایی مراکز مختلف امری آسان تلقی میگردد و تنها کافی است با مراجعه به موتورهای جست و جو نسبت به موضوع دلخواه جست و جوهای متفاوتی داشته باشیم. این موضوع در تمامی ابعاد مختلف به چشم میخورد اما متاسفانه صنف میوه و تره بار از این غافله عقب مانده است و به نوعی شاید بتوان این موضوع را به عنوان نفطه ضعف بازارهای توزیع میوه و تره بار دانست. بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از برترین و فعال ترین حجره های میوه و تره بار در استان البرز با آگاهی از تاثیرات فضای مجازی علی الخصوص موتورهای جستجو در کسب و کارهای مختلف قصد سوق دادن این بازارکار به سمت فضای مجازی دارد. در پس این فعالیت دلایل بسیاری نهفته است. در درجه اول امروزه موتورهای جست و جو فضای خوبی برای مانور مشاغل مختلف هستند و افراد بسیاری روزانه در جست و جوی مکان های مختلف و آشنایی با روش های رونق کسب و کار خود هسستند و اگر مراکز مختلف همچون میدان تره بار زنجان در این چرخه وارد گردند قطعا دستخوش تغییرات بسیاری خواهند شد و رونقی بیش از پیش میگیرند و این موضوع شامل حال تولید کنندگان میوه که مجموعه ای باغداران و کشاورزان هستند نیز خواهد شد زیرا این افراد با یافتن مراکزی مطمئن میتوانند با نرخ دولتی محصولات خود را در حجم عمده به فروش رسانند و بسیاری از باغداران استان زنجان با آگاهی از مراکز مختلف میدان تره بار زنجان میتوانند این امر را محقق سازند و علاوه بر این بسیاری از خرده فروشان که قصد خرید محصولات میوه و سبزیجات مختلف دارند با مراجعه به این مرکز در استان زنجان میتوانند بهترین و با کیفیت ترین محصولات را با نازل ترین قیمت خریداری نمایند. کارشناسان بار فروشی طهمورثی بستری برای توسعه میادین میوه و تره بار مختلف در موتورهای جست و جو فراهم نموده اند تا از این طریق به رونق اقتصادی اقشار مختلف یاری رساند.

خرید میوه

اگر شما نیز نسبت به رونق وضعیت اقتصادی و کسب و کارتان در استان زنجان علاقمندید و به دنبال خرید و فروش عمده میوه و سبزیجات خود در این مرکز توزیع میوه و تره بار هستید توصیه میکیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آدرس میدان تره بار زنجان

آدرس میدان تره بار زنجان

اولین رکن دستیابی به هر مکان تجاری یافتن آدرس و مشخصات مکانی آن است. قطعا تمامی کشاورزان و باغداران که در زمره تولید کنندگان استان زنجان قرار دارند و قصد فروش محصولات عمده خود در تناژهای بالا به میدان تره بار زنجان را دارند به دنبال یافتن موقعیت مکانی دقیق این مرکز میباشند. همچنین افرادی که به عنوان خرده فروش در این استان فعالیت دارند نیز برای خرید عمده محصولات به یافتن موقعیت مکانی این مرکز نیاز خواهند داشت.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار مرکزی اصفهان

اگر بخواهیم موقعیت مکانی میدان تره بار زنجان را توصیف کنیم باید بگوییم این مرکز دقیقا در منطقه سعی جنوبی این شهر واقع شده است و شاید بتوان آن را در حومه بازار تاریخی زنجان معرفی کرد. در نقشه زیر میتوانید مسیرهای مختلف برای دسترسی به این مرکز را بیابید. امروزه با وجود ترافیک های بسیاری که در شهرهای پرجمعیت کشور وجود دارد قطعا همه به دنبال یافتن مسیرهای کم ترافیک هستند که نقشه زیر مسیرهای دارای ترافیک را با رنگ قرمز نمایش خواهد داد و از این طریق میتوانید در وقت خود صرفه جویی نمایید.

اهمیت میدان تره بار زنجان

اهمیت این مرکز

میدان تره بار زنجان نیز همچون تمامی مراکز و سازمان های مختلف کشور با اهداف مشخصی تاسیس گردیده است. در این قسمت قصد داریم به اهمیت تاسیس مراکز و میادین میوه و تره بار بپردازیم.

همانطور که در سایر مقالات دیگر در رابطه با دلایل روی کار آمدن میادین میوه و تره بار کشور صحبت کردیم واضح است هر یک از این مراکز با اهداف مشخصی و برای گره گشایی از وضعیت اقتصادی و زندگی مردم و شهروندان روی کار آمده اند. اما امروزه این مراکز چه راه گشایی برای شهروندان داشته اند و آیا تاثیرات مثبتی بر زندگی امروز نهاده اند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم پس از روی کار آمدن و تاسیس سازمان میادین میوه و تره بار در هر استان تمامی خریده و فروش میوه و سبزیجات منطبق با نرخ دولتی انجام شد. تاسیس مراکزی همچون میدان تره بار زنجان باعث شد تا مردمی که علاقمند به باغداری و کشاورزی بودند و به دلیل افت وضعیت اقتصادی خانواده مجبور به تغییر شغل بودند امروزه با وجود این مراکز نسبت به علاقه خود تلاش بیشتری کنند و در همان راستا امرار معاش نمایند. زیرا با وجود مراکزی همچون میادین میوه و تره بار دیگر تمامی محصولات کشاورزان و باغداران با نرخ های مصوب و منصفانه دولتی انجام شد و کشاورزان از این طریق توانستند وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشنمد و تن به خفت فروش محصولات به دلالان میوه ندهند. این عامل شاید بزرگ ترین اهمیت میادین میوه و تره بار در جای جای ایران باشد.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار سنندج

البته میتوان به عنوان عامل دیگر اهمیت این مرکز و سایر میادین میوه و تره بار در جای جای کشور به موضوع تنظیم بازار میوه اشاره کرد. امروزه شهرومدان با وجود نرخ های مصوب و دولتی میوه و تره بار سطح توان خرید بالاتری از گذشته دارند و میتوان این عامل را مدیون میادین میوه و تره بار دانست.

در این مقاله سعی داشتیم به معرفی میدان تره بار زنجان به عنوان یکی از میادین میوه و تره بار کشور بپردازیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی ”