میدان تره بار سنندج به عنوان یکی از مهم ترین مراکز خرید و فروش میوه در استان کردستان تلقی میگردد که همه روزه افراد بسیاری که جزء تولید کنندگان میوه و سبزیجات هستند و در زمره باغداران و کشاورزان میباشند برای فروش محصولات خود و در مقابل گروهی دیگر از افراد به عنوان گروهی از فروشنگان جزئی محصولات میوه و تره بار به میدان میوه و تره بار سنندج در استان کردستان مراجعه مینمایند. در واقع میدان تره بار سنندج به عنوان مرکزی برای خرید و فروش میوه و سبزیجات به صورت عمده میباشد. اما این خرید و فروش ها تنها به همین ارتباطات داخل استان و شهری محدود نمیگردد بلکه باتوجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی که شهر سنندج همانند سایر نقاط کشور دارد و تولید محصولات منحصر به فرد در این قسمت کشور دامنه ارتباطات این مرکز خرید و فروش میوه و تره بار به ارتباطات داخلی و بین مرکزی ختم نمیشود و روزانه هزاران تن میوه و سبزیجات مختلف از این شهر روانه میادین میوه و تره بار استان ها و حتی کشورهای مجاور میشود.

خرید میوه

طبیعتا بسیاری از تولید کنندگان که گروهی از باغداران و کشاورزان را شامل میشود به دنبال فروش و عرضه محصولات خود با نرخ دولتی در استان کردستان هستند و چه چیزی بهتر از یک مرکز که تماما مجری قوانین جمهوری اسلامی است و محصولات را با قیمت و نرخ مصوب دولتی از آنها خریداری مینماید. در مقابل قطعا افراد و گروه دیگر در این جامعه به دنبال خرید محصولات میوه و تره بار به صورت عمده هستند تا آن را به صورت خرده فروشی در سطح شهر عرضه نمایند و این افراد نیز همواره به دنبال مراکزی همچون میدان تره بار سنندج هستند تا با استفاده از آن بتوانند بهترین خرید را داشته باشند. هر دو گروه معرفی شده برای تحقق اهداف خود به دنبال مشخصات دقیق این مرکز فعال در زمینه خرید و فروش عمده میوه میباشند. به همین جهت بار فروشی طهمورثی به عنوان یکی از فعال ترین و خبره ترین حجره های میوه فروشی در استان البرز با هدف بهبود اشتغال زایی و از سوی دیگر بهبود و ارتقاء سطح اقتصاد کشور در زمینه کشاورزی و تولید میوه و تره بار نسبت به معرفی مراکز و شعب های مختلف میادین میوه و تره بار در استان ها و شهر های مختلف کشور اقدام نمود. ما قصد داریم از این طریق چرخه اقتصادی کشور در زمینه کشاورزی که حول خرید و فروش میوه و تره بار مختلف میگردد را بهبود بخشیم و هیچ کسب و کار کوچکی به جهت اطلاعات محدود خود در شرایط اقتصادی امروز آسیب نبیند. در این مقاله نیز قصد داریم به معرفی یکی از فعال ترین مراکز خرید و فروش میوه در استان کردستان به نام میدان تره بار سنندج بپردازیم. اگر شما نیز در زمینه خرید و فروش میوه به صورت عمده فعالیت دارید و قصد آشنایی مراکزی معتبر را دارید توصیه میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آدرس دقیق میدان تره بار سنندج

آدرس دقیق میدان تره بار سنندج

اولین مشخصه و المان برای دستیابی به یک مرکز آگاهی از موقعیت مکانی دقیق آن است. طبیعتا تمامی گروه های اجتماعی که در قسمت فو ق به آن اشاره کردیم برای استفاده از مزایا و تسهیلات میدان تره بار سنندج مجبور به آگاهی از موقعیت مکانی دقیق این مرکز هستند. به همین ترتیب در این قسمت به توصیف موقعیت مکانی و آدرس دقیق این مرکز میپردازیم.

بیشتر بخوانید : میدان تره بار جدید شهریار

اگر بخواهیم این مرکز را از لحاظ موقعیت جغرافیایی توصیف کنیم باید بگوییم همانطور که از نام آن واضح است در استان کردستان و شهر سنندج که مرکز این استان میباشد واقع شده است. در واقع میدان تره بار کردستان در منطقه بلوار ساحلی و بلوار مستضعفین شهر سنندج است. برای آگاهی از موقعیت جغرافیایی دقیق این مرکز نقشه ای در زیر تعبیه شده است.

با توجه به وجود شرایط افزایش جمعیتی که در هر یک از شهرها و نقاط کشور شاهد آن هستیم قطعا ترافیک های جاده ها در شهرهای مختلف امری آزاردهنده تلقی خواهد شد و تمام افراد ترجیح میدهند عبور و مرور خود را به مسیرهای خلوت موکول نمایند. به همین جهت با استفاده از نقشه فوق شما عزیزان میتوانید بهترین و کوتاه ترین و در عین حال خلوت ترین مسیر را برای رسیدن به میدان تره بار سنندج برگزینید.

تبادلات میدان تره بار سنندج

تبادلات این مرکز

قطعا تا به اینجای کار همه ما به خوبی میدانیم که مهم ترین مخاطبان میدان تره بار سنندج متشکل از دو گروه تولیدکنندگان و خرده فروشان میباشند اما این تنها تبادلاتی نیست که در این مرکز فعال در حوزه خرید و فروش میوه صورت میگیرد. یکی از اصلی ترین و مهم ترین وظایف این مرکز تبادلات میوه در استان های و کشورهای مجاور میباشد. همانطور که در ابتدای این مقاله به این موضوع اشاره شد سنندج آب و هوایی منحصر به فرد دارد و برخی از گونه های درختان و میوه ها تنها قابلیت رشد در چنین موقعیت جغرافیایی را دارند.

بیشتر بخوانید : میدان میوه و تره بار مرکزی اصفهان

پس قطعا تمامی مناطق اطراف این مرکز به دنبال استفاده از این محصولات منحصر به فرد میباشند. این عوامل باعث شد تا دامنه تبادلات میدان تره بار سنندج افزایش یابد و امروز شاهد تبادل هزاران تن از میوه و سبزیجات موجود در این مرکز به سایر میادین میوه و تره بار در استان های مجاور و حتی کشورهای همسایه باشیم. گذشته از این مورد قطعا سنندج نیز در برهه های مختلفی از زمان نیازمند واردات محصولات به خصوصی خواهد بود. به جهت ماهیت سردسیری که این شهر دارد قطعا دستیابی و پرورش برخی محصولات کشاورزی امکان پذیر نخواهد بود و این میدان تره بار مجبور به واردات برخی گونه های خاص از میوه و سبزیجات میباشد. تمامی این واردات و صادرات که حول محصولات کشاورزی است تعیین کننده دامنه تبادلات میدان تره بار سنندج میباشد.

در این مقاله سعی داشتیم به معرفی میدان تره بار سنندج به عنوان یکی از برترین میادین میوه و تره بار استان کردستان بپردازیم و با معرفی این مرکز باعث بهبود چرخه اقتصادی کشور و رونق کسب و کارهای کوچک شویم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : بلاگ حجره طهمورثی