تره بار مرکزی قائم شهر در استان مازندران که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان میوه های مختلف میباشد را میتوان از جمله میادین میوه و تره بار فعال در کشور معرفی نمود. استان مازندران به عنوان یکی از بزرگ ترین و پر رفت و آمد ترین استان های کشور محسوب میشود. طبیعتا در این استان امور، مشاغل و مراکز مختلفی روی کار آمده اند تا نیازهای ابتدایی مردم استان را مرتفع سازند. یکی از مهم ترین مراکز روی کار آمده در استان مازندران در شهر قائم شهر است که مرکز خرید و فروش عمده میوه و سبزیجات میباشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی این میدان میوه و تره بار بپردازیم. میدان تره بار مرکزی قائم شهر به عنوان یکی از فعال ترین مراکز خرید و فروش میوه تلقی میشود که سالانه میلیون ها تبادل میوه و تره بار در این مرکز صورت میگیرد و شاید بتوان این مرکز میدان تره بار را به عنوان ارزشمند ترین مرکز خرید و فروش میوه استان مازندران دانست. طبیعتا چنین مرکز ارشمند و فعال در حوزه خرید و فروش میوه میتواند توجه بسیاری از افراد که در حوزه میوه و تره بار فعالیت دارند را به خود جلب نماید. به همین ترتیب بار فروشی طهمورثی به عنوان برترین حجره میوه فروشی در استان البرز تصمم گرفت با گروهی از متخصصان خود در عره میوه و تره بار به معرفی مراکز فعالی همچون تره بار مرکزی قائم شهر بپردازد. اگر اطلاعات این میدان تره بار برای شما عزیزان نیز مهم و قابل اهمیت است پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آدرس میدان تره بار مرکزی قائم شهر

آدرس میدان تره بار مرکزی قائم شهر

یکی از مهم ترین المان هایی که هر فردی برای خرید و فروش میوه به آن نیاز دارد آگاهی و اطلاع از آدرس دقیق این میدان ته بار میباشد. در واقع افرادی که به عنوان تولید کننده در عرصه میوه و تره بار فعالیت دارند که گروهی متشکل از باغداران و کشاورزان میباشند برای فروش میوه ها و محصولات خود به صورت عمده نیازمند برقراری ارتباط با حجره های مختلف میدان تره بار مرکزی قائم شهر بوده و از سمت دیگر افرادی که به عنوان خرده فروش در صنف میوه و سبزیجات فعالیت دارند نیز برای خریداری محصولات مرتبط با صنف خود نیازمند بقراری ارتباط با مرکزی قابل اعتماد که تحت نظارت دولت باشد هستند. پس طبیعتا آگاهی از آدرس دقیق این میدان تره بار فعال در استان مازندران نیاز افراد بسیاری میباشد.

بیشتر بخوانید : معرفی میدان تره بار تهران

میدان تره بار مرکزی قائم شهر در شهر قائم شهر در استان مازندران واقع شده است و حدودا میتوان گفت این میدان تره بار در محدوده خیابان شهید جانپور است. در واقع این مرکز در اطراف هنرستان فنی شریف واقفی ، دانشگاه فرهنگیان حضرت فاطمه (س) واقع شده است. روزانه صدها هزار فرد به عنوان تولید کنندگه میوه و تره بار و خریداران و خرده فروشان به این مرکز مراجعه میکنند تا ملزومات کسب و کار خود را خرید و فروش نمایند.

شما به راحتی با استفاده از گوگل مپ میتوانید بهترین و کوتاه ترین مسیر رسیدن به این میدان تره بار را بیابید و از این طریق در کوتاه ترین زمان ممکن به این مرکز دستیابید. در نقشه زیر این مرکز بزرگ خرید و فروش میوه نشانه گذاری شده است و با استفاده از آن میتوانید بهترین مسیر را بیابید.

دلایل روی کار آمدن این مرکز

دلایل روی کار آمدن این مرکز

تمامی مراکز و موسساتی که امروزه با آن رو به رو میشویم دلایل منحصر به فردی برای روی کار آمدن دارند و بازارهای میوه و تره بار نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بدون شک دلایل بسیاری در پشت پرده تاسیس آن نهفته است. در این قسمت قصد داریم به مهم ترین دلیل تاسیس این میدان تره بار بپردازیم.

در چند دهه گذشته هنگامی که هنوز خبری از میادین میوه و تره بار نبود. خرید و فروش میوه با معضلات بسیاری رو به رو شد و حضور دلالان میوه و تره بار سر به فلک کشیه بود و به طور کلی نظم حاکم بر خرید و فروش میوه وتره بار به صورت کلی از بین رفته بود و حتی شاید نظمی برای این صنف شغلی تعریف نشده بود. تمامی این معضلات باعث شد تا دولت به فکر راه حل باشد. از آن پس مراکزی دولتی تحت نظارت دولت روی کار آمد و یکی از برترین این مراکز میدان تره بار مرکزی قائم شهر بود.

قیمت میوه

این مراکز از ابتدای فعالیت خود تحت نظارت شهرداری منطقه بودند و تمامی خرید و فروش های صورت گرفته در آن تحت نظارت دولت بود. از این طریق خرید و فروش میوه که یکی از مهم ترین قسمت های هر کشور میباشد سر و سامان گرفت و دیگر خبری از دلالان که باعث برهم خوردن تعادل جامعه میشدند نبود. مراکزی همچون میدان تره بار مرکزی قائم شهر جزء برترین مراکزی هستند که توانستند باعث ایجاد نظم در بازار فروش میوه و تره بار شوند.

بیشتر بخوانید : معرفی میدان تره بار کرمانشاه

همه روزه هزاران خرید و فروش میوه در این مراکز انجام میشود که همگی منطبق بر نرخ از پیش تعیین شده توسط دولت میباشد و کوچک ترین تخلفی در این قیمت های خرید و فروش باعث برهم خوردن این نظم شده و با فرد تخلف کننده برخورد میشود. تمامی این موارد باعث شده است امروزه با نرخ های عادلانه و دولتی میوه ها، سبزیجات و تره بار مختلف از تولیدکنندگان که متشکل از قشر زحمت کش باغداران و کشاورزان هستند با نرخ های دولتی خریداری شود و در مقابل با نرخ دولتی نیز به خریداران میوه که مجموعه از خرده فروشان هستند ارائه گردد. شاید بتوان از مراکزی همچون میدان تره بار مرکزی قائم شهر به عنوان نجات بخش عرصه میوه و تره بار یاد کرد زیرا این مراکز باعث ایجاد تحولی عظیم در عرصه خرید و فروش میوه شده اند.

در این مقاله قصد داشتیم به معرفی میدان تره بار مرکزی قائم شهر بپردازیم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی ”