تره بار مرکزی گرگان ازجمله مراکز خرید و فروش عمده میوه و تره بار در استان گلستان میباشد که باوجود حجره های میوه فروشی فعال در عرصه خرید و فروش میوه توانسته است خود را در زمره فعال ترین مراکز و میادین میوه و تره بار کشور تبدیل سازد. در این مقاله قصد داریم به معرفی کلی میدان تره بار مرکزی گرگان بپردازیم و به مهم ترین دلایل روی کار آمدن این مرکز اشاره نماییم. طبیعتا روی کار آمدن تمامی مراکز و سازمان هایی که امروه در جامعه وجود دارند دلایل منحصر به فردی داشته است و البته روی کار آمدن میادین میوه و تره بار نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همچون هزاران ارگان و سازمان مختلف دیگری دلایلی در پس روی کار آمدن آن نهفته است و طبیعتا آگاهی از این دلایل برای بسیاری از افراد جالب است. کارشناسان حجره طهمورثی به عنوان یکی از برترین و فعال ترین حجره های میوه فروش در میدان تره بار کرج در صدد معرفی برتین میادین میوه و تره بار در کشور برآمد تا از این طریق بتواند تا حدی یاری رسان افرادی باشد که در پی ارتقاء سطح شغلی خود هستند. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که برای بهبود کسب و کارتان به شناخت میدان تره بار مرکزی گرگان نیازمندید و یا دلایل روی کار آمدن میادین میوه و تره بار برایتان جالب است پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آدرس دقیق میدان تره بار مرکزی گرگان

آدرس دقیق میدان تره بار مرکزی گرگان

در شهرهای مختلف استان گلستان شهرهای بسیاری وجود دارد که هر یک به طور مستقل دارای میادین میوه و تره بار منحصر به فردی هستند. یکی از این میادین میوه و تره بار این استان میدان تره بار مرکزی گرگان است که واقع در شهر گرگان میباشد. باتوجه به نوع آب و هوا و شرایط جغرافیایی این شهر افراد بسیاری مشغول به کشاورزی و پرورش میوه و تره بار مختلف هستند و همه این افراد برای محصولات خود نیازمند بازار مناسبی هستند تا بتوانند با عادلانه ترین و مناسب ترین قیمت محصولات میوه و سبزیجات خود را به فروش رسانند. در مقابل میدان تره بار مرکزی گرگان موقعیت مناسبی را برای افراد خرده فروش که در صنف میوه و تره بار فعالیت دارند فراهم ساخته است. زیرا این افراد نیز به راحتی با مراجعه به این مرکز میتوانند بهترین و مناسب ترین محصولات میوه و سبزیجات را با نرخ روز دولتی خریداری نموده و در اختیار عموم قرار دهند. در نقشه زیر میتوانید موقعیت جغرافیای میدان تره بار این استان را به خوبی ملاحظه نمایید. همانطور که در نقشه مشخص است این مرکز در حوالی جاده گرگان-بجنورد است. البته با استفاده از نقشه زیر میتوانید کوتاه ترین و کم ترافیک ترین مسیر دست یابی به این مرکز را شناسایی نمایید و مسیر مناسب را انتخاب نمایید.

خرید میوه

دلایل روی کار آمدن این مرکز

همانطور که در ابتدای این مقاله به این موضوع اشاره شد هر یک از مراکز و سازمان هایی که امروزه با آن مواجه هستیم دلایل منحصر به فردی برای روی کار آمدن داشتند. طبیعتا میادین میوه و تره باری که امروزه شاهد تعداد بسیاری از آن در استان ها و شهر های مختلف کشور هستیم دلایل منحصر به فردی برای تشکیل داشتند. در این قسمت قصد داریم به برخی از مهم ترین این موارد اشاره نماییم.

  • از بین رفتن هرج و مرج در بازار
  • متعادل سازی نرخ میوه و سبزیجات
  • حذف دلالان میوه

از بین رفتن هرج و مرج در بازار

از بین رفتن هرج و مرج در بازار

یکی از اصلی ترین دلایل روی کار آمدن میدان میوه و تره بار گرگان از بین بردن هرج و مرجی بود که در پیش از روی کار آمدن این مراکز وجود داشت. بسیاری از تولید کنندگان میوه که معمولا متشکل از قشر زحمت کش باغداران و کشاورزان بودند مجبور به فروش میوه ها و محصولات خود با قیمت های ناعادلانه بودند و این عامل باعث افزایش فقر در این قشر شده بود. به همین جهت دولت تصمیم به تشکیل سازمان و میادین میوه و تره بار مختلف در هر استان گرفت که میدان میوه و تره بار مرکزی گرگان نیز یکی از این مراکز بود تا از این طریق میوه و محصولات کشاورزان با نرخ مصوب دولتی خریداری گردد. با روی کار آمدن این مراکز دیگر کشاورزان و باغداران مجبور به فروش محصولات خود با قیمت های ناچیز نبودند و زندگی این قشر تا حدی بهبود یافت.

بیشتر بخوانید : معرفی میدان تره بار مرکزی اصفهان

متعادل سازی نرخ میوه و سبزیجات

پیش از آن که میادین میوه و تره بار روی کار آیند مردم برای تامین نیاز های روزمره خود و تامین میوه و سبزیجات با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم میکردند. زیرا میوه ها با قیمت های ناچیزی از تولید کنندگان خریداری میشد و در مقابل با قیمت هایی سرسام آور به مردم جامعه عرضه میشد. این عامل باعث ایجاد یک مشکلات عدیده شده بود. به همین ترتیب دولت وجود یک مرکز سازمان یافته را در اولویت کار خود قرار داد و در پس این ماجرا میادین میوه و تره بار مختلف از جمله میدان تره بار مرکزی گرگان روی کار آمد و تا حدی باعث ایجاد تعادل در بازار خرید و فروش میوه گردید.

بیشتر بخوانید : معرفی میدان تره بار مرکزی آمل

حذف دلالان میوه و روی کار آمدن میدان تره بار مرکزی گرگان

در شهرهای مختلف کشور از جمله گرگان افراد سودجو بسیاری پا د عرصه خرید و فوش میوه نهادند و این موضوع به شدت در دو موردی که در قسمت فوق متذکر شدیم تاثیر گذار بود. در واقع تمامی بی نظمی های موجود در بازار میوه و تره بار ناشی از وجود همین افراد سودجو بود. زیرا این افراد تنها با در نظر گرفتن منافع شخصی باعث نابودی عرصه میوه و تره بار شده بودند. با روی کار آمدن مراکز مختلف میدان میوه و تره بار از جمله میدان تره بار این استان حضور این افراد کاهش یافت و بازار خرید و فروش میوه تا حد قابل قبولی به ثبات رسید.

در این مقاله قصد داشتیم به معرفی میدان میوه و تره بار مرکزی گرگان اشاره نماییم. امیدواریم این مقاله نیز برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : ” بلاگ حجره طهمورثی “